Senioři poplavou v Tyršově domě přes La Manche

Senioři z celého Česka už popáté poplavou vzdálenost odpovídající nejslavnější dálkové plavecké destinaci, kanálu La Manche mezi Francií a Anglií. Soutěž ve štafetovém plavání „Přeplavme svůj La Manche“ pořádá projekt SenSen (Senzační senioři) Nadace Charty 77, letos i s podporou České obce sokolské. Senioři si svůj štafetový příspěvek totiž odplavou i v nejstarším pražském krytém bazénu v Tyršově domě.

Lednové vydání časopisu Sokol

Schválení zákona o vyhlášení Památného dne sokolstva významným dnem ČR Senátem PČR, aktuální změny v pojištění, historický úspěch florbalistů Sokola Pardubice, přebory TeamGym a v běhu na lyžích, ale také šibřinkové reje a plesová sezóna v Sokole – to vše a mnohé další jsou zprávy, které přináší lednové elektronické vydání časopisu Sokol, které právě vyšlo.

Sezóna plesů, bálů, karnevalů a šibřinek je v Sokole v plném proudu

S prvními zimními dny a měsíci přišlo do tělocvičných jednot a do sokoloven již „tradiční veselí” – od ledna do konce března probíhá sezóna plesů, bálů, karnevalů a šibřinek, jejich pořádání je v řadě sokolských jednot již dlouholetou tradicí. Přinášíme přehled konání některých z nich.

Senátoři podpořili Památný den sokolstva jako významný den ČR

Senát Parlamentu České republiky dnes udělal další klíčový krok k tomu, aby byl Památný den sokolstva zařazen do kalendáře významných dnů České republiky. Příslušnou novelu zákona podpořil téměř jednohlasně. Posledním krokem k tomu, aby se Památný den sokolstva slavil jako významný den ČR už letos 8. října, je podpis prezidenta ČR.

Aktuální informace k pojištění v roce 2019

Ke dni 1. 2. 2019 dochází k částečným změnám v pojištění. Stejně jako v předchozích letech, i letos je pojištění sportovního prostředí, tedy i České obce sokolské (vč. jejích pobočných spolků), řešeno prostřednictvím pojistné smlouvy mezi Českým olympijským výborem a příslušnou pojišťovnou.

Senátoři podporují Památný den sokolstva jako významný den ČR

Řada senátních klubů i jednotlivých senátorů již vyjádřila starostce České obce sokolské Haně Moučkové podporu pro legislativní návrh, který zařazuje Památný den sokolstva 8. října do kalendáře významných dnů České republiky. Reagovala tak i na řadu dopisů s žádostí o podporu, které do Senátu dorazily od členů Sokola i ze sokolských jednot. Horní komora by měla o Památném dnu rozhodnout na konci ledna.

Nabídka k pořádání T-Mobile Olympijského běhu 2019

Stejně jako v předchozích letech, i letos se Český olympijský výbor obrací na sokolské organizace s nabídkou možnosti pořádání závodů T-Mobile Olympijského běhu. Ten se bude konat tradičně jako součást oslav mezinárodního Olympijského dne, v letošním roce ve středu 19. června 2019. Oslavy budou v letošním roce významnější i vzhledem k 120letému výročí založení Českého olympijského výboru.

Historický úspěch florbalistů Sokola Pardubice

Florbalisté Sokola Pardubice I dosáhli historického úspěchu: v Olomouci ve finále florbalového poháru zdolali FBC Liberec 4:3 a poprvé v historii tak mohli zvednout nad hlavu trofej pro pohárového vítěze.

Předplatné časopisu Sokol v roce 2019

Stejně jako v předchozích letech, i na rok 2019 je možné předplatit si tištěné vydání časopisu Sokol. Výše předplatného zůstává v nezměněné výši, tedy 196,- Kč (pro zahraničí + 4x poštovné). Časopis bude vycházet obdobně jako v roce 2018 – první dvě vydání ve čtvrtletí jsou elektronická, poslední měsíc ve čtvrtletí vychází v tištěné podobě. V létě vycházejí dvě dvojčísla – červen/červenec a srpen/září. Předplatné se tedy týká čtyř tištěných vydání (březen, červen, září, prosinec).

Prosincové vydání časopisu Sokol přeje úspěšný nový rok 2019

Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR schválila zákon, který vyhlašuje Památný den sokolstva významným dnem České republiky. Hradní stráž oslavila 100. výročí svého vzniku – sokolové tehdy byli u toho, a tak je samozřejmé, že zástupci ČOS byli mezi prvními gratulanty. Stoleté jubileum slavili i bratři a sestry na Slovensku – vznik první sokolské jednoty v zemi, a to ve Skalici. A mnoho dalších zpráv o dění v Sokole – to je prosincové vydání časopisu Sokol, které vyšlo v týdnu před vánočními svátky.

Všechny aktuality

<<  Červenec 2018  >>

Staň se sokolem

Už 150 let rozvíjíme tělo, ducha i mysl.

Chci vědět více