Aktuality

Společná výzva ministru školství k financování sportu z Programu IV

Česká obec sokolská, Česká unie sportu, Sdružení sportovních svazů ČR, Svaz měst a obcí a senátoři Senátu PČR zaslali naléhavý dopis ministru školství, mládeže a tělovýchovy Robertu Plagovi týkající se vyhlášení a uvolnění programů podpory sportu pro údržbu, provoz a obnovu sportovních zařízení v roce 2018. Tyto programy nebyly dosud vyhlášeny.

Slavnostní zasedání Výboru ČOS k 100. výročí republiky

Přesně sto let od bitvy u Bachmače, která byla určující pro další osud československých legií v Rusku, se ve starobylém Karolinu konalo slavnostní zasedání Výboru České obce sokolské k 100. výročí založení republiky a XVI. všesokolskému sletu v Praze.

Oficiální plakát XVI. všesokolského sletu 2018

V minulých dnech byl veřejnosti představen oficiální plakát XVI. všesokolského sletu 2018 a z něj vycházející doplňkový vizuální styl.

Parkour více než nový sport

Hledáte sport na čerstvém vzduchu, který vám vybrousí postřeh, rozvine obratnost a naučí vás znovu se radovat z čistého pohybu a dokonalosti lidského těla? Dejte se na parkour – moderní a osobitý sport pohlcující napříč planetou nejen dnešní mládež.

Termíny a místa konání župních, krajských a oblastních sletů

Celkem na 40 místech po celé republice se v květnu a červnu 2018 budou konat oblastní, župní a krajské slety. Přinášíme jejich aktuální přehled k 14. březnu 2018.

XVI. všesokolský slet 2018 má oficiální plakát od Studia Najbrt

Pohyb cvičenců v hromadných skladbách zaznamenaný pomocí různobarevných bodů, čar a šipek se stal inspirací oficiálního plakátu XVI. všesokolského sletu 2018. Dílo vytvořené v renomovaném grafickém Studiu Najbrt představili v úterý 6. března organizátoři akce, která se uskuteční v prvním červencovém týdnu 2018. Vstupenky na sletová vystoupení si diváci budou moci koupit od poloviny dubna.

Únorové vydání Sletového magazínu

Únorový Sletový magazín vychází s pozměněnou grafickou podobou titulní strany, která je zpracována podle nového vizuálního stylu XVI. všesokolského sletu. Tento nový styl představuje v rozhovoru jeho autor Aleš Najbrt. Sletový magazín samozřejmě přináší řadu dalších zajímavých informací.

„Sokolové republice – Sokol dříve a dnes“

Od pondělí 5. března se můžete přijít do pražské Bílé galerie podívat na zajímavou výstavu, kterou připravili sokolové za podpory MČ Praha 8 ke 100. výročí republiky.

Vyšlo únorové vydání časopisu Sokol

Informace spojené s blížícím se XVI. všesokolským sletem a samozřejmě zprávy o dění v Sokole v lednu a únoru přináší únorové vydání časopisu Sokol, které právě vyšlo.

První pražská sokolovna z perníku

Vzácnou možnost spatřit první pražskou (a českou) sokolovnu v provedení z perníku měli účastníci sobotních šibřinek Sokola pražského.

Všechny aktuality

Kalendář akcí

<<  Únor 2018  >>

1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728

Staň se sokolem

Už 150 let rozvíjíme tělo, ducha i mysl.

Chci vědět více