Sokolovny znovu otevřou brány veřejnosti, letos ve dvou hlavních termínech

Už počtvrté se v druhé polovině září otevřou brány sokoloven ve všech regionech České republiky. Celorepublikový den s historií a architekturou Sokola si dává za cíl seznámit veřejnost s tím, jaké architektonické poklady skrývají budovy v centrech měst a obcí, okolo kterých lidé každý den chodí, ale kam kromě místních sokolů a dalších sportovců málokdo vkročí.

Sokol Roztoky u Prahy otevřel zrekonstruovaný atletický stadion

Na začátku byla situace, kterou zná mnoho sokolských jednot. Chátrající sportoviště neumožňující rozvoj jednoty a především nabírání nových členů, přestože zájem by byl veliký. Na konci je tentokrát happy end – zrekonstruovaný sokolský atletický areál, který bude sloužit všem občanům města a také zaměstnancům místních firem. Způsob, jakým toho Sokol Roztoky dosáhl, může být inspirací i pro další jednoty, které řeší obdobný problém.

Noc sokoloven v Tyršově domě v Praze

Plavání v nejstarším bazénu v Praze zdarma, prohlídky, workshopy a loutková představení pro děti. Navštivte v pátek opět Tyršův dům! Jeho počátky, dnešního sídla České obce sokolské, sahají až do středověku. Za svou existenci prošel několika přestavbami a přístavbami a mnohokrát změnil majitele. V rámci čtvrtého ročníku Noci sokoloven máte jedinečnou možnost tyto prostory, z nichž některé části zůstávají oku široké veřejnosti během roku skryty, navštívit! Tyršův dům se zájemcům otevře v pátek 21. září v 17 hodin a rozhodně je na co se těšit!

Pro pohyb i inspiraci na akce projektu „Sokol spolu v pohybu“

Se začátkem školního roku je zde opět otázka, na niž každoročně hledají rodiče odpověď: Na jaké mimoškolní aktivity své dítě školou povinné přihlásit? Pokud chtějí, aby se věnovalo různým pohybovým aktivitám, pak jim v týdnu od 17. do 23. září může být inspirací některá z akcí celorepublikového projektu „Sokol spolu v pohybu“.

Dejte o sobě vědět novým sokolům

Na Českou obec sokolskou se obrátil Český olympijský výbor s nabídkou možnosti bezplatně informovat veřejnost o vašem oddíle, jeho činnosti i akcích, které pořádáte. Stačí se zapsat do databáze sportovních oddílů na internetových stránkách www.sportvokoli.cz.

Juniorští přeborníci ČOS ve volejbale jsou ze Sokola Mniochovo Hradiště

Turnaj přeboru České obce sokolské juniorů ve volejbale se i v letošním roce uskutečnil v městské hale ve Zruči nad Sázavou. Na IX. ročník turnaje Sokol Junior Cupu se sjela sestava špičkových týmů - tři sokolská družstva doplnila Lokomotiva Česká Lípa a dvě družstva VK Ostrava a VK Dukla Liberec.

Fenomenální bikeři ze Sokola Veltěž vezou medaile z mistrovství Evropy!

Naprosto fenomenálního výsledku dosáhli na mistrovství Evropy MTB do 17 let v italském horském středisku Pila závodníci týmu ADASTRA Sokol Veltěž. Bikerka Aneta Novotná získala zlato v ve štafetách a stříbro v MTB Cross Country, Filip Jech byl bronzový!

Zdeněk Svěrák: Sokol mě pochlapil

Mezi nadšené sokoly patřil v mládí i herec, scénárista, spisovatel (mimo jiné autor textů k písničkám ze sletové skladby Děti, to je věc!) a – samozřejmě – přední český cimrmanolog Zdeněk Svěrák. To, jak vypadaly jeho sokolské začátky, co přinesl Sokol jemu osobně a v čem vidí smysl Sokola v dnešní době, nám vylíčil v krátkém rozhovoru.

Bazén v Tyršově domě pro veřejnost od 8. září

Po prázdninové provozní přestávce bude bazén Tyršova domu otevřen pro veřejnost od soboty 8. září 2018.

Česká televize ukáže, že Sokol žije!

V neděli 26. 8. uvede televizní kanál ČT Sport premiéru televizního dokumentu Jakuba Bažanta a Filipa Slezáka Sokol žije. Ukáže vám jednu typickou vícegenerační sokolskou rodinu z Turnova, která je aktivní nejen ve svém domovském městě, ale začátkem července se účastnila i XVI. všesokolského sletu. Nenechte si vysílání ujít, o emoce i humor nebude nouze.

Všechny aktuality

<<  Prosinec 2017  >>

Staň se sokolem

Už 150 let rozvíjíme tělo, ducha i mysl.

Chci vědět více