Vyfoťte radost z pohybu a vyhrajte kameru GoPro!

V rámci oslav stého výročí vzniku Československa a 51. ročníku Mezinárodního filmového festivalu filmů s cestovatelskou tematikou Tourfilm probíhá soutěž o nejlepší fotografii. Zapojil se i Sokol, který se stal patronem kategorie Radost z pohybu. Pro vítěze připravil kameru GoPro.

Velký dík všem jednotám – organizátorům Olympijského běhu, vzkazuje předseda ČOV

Velký dík od předsedy Českého olympijského výboru Jiřího Kejvala si vysloužilo 17 sokolských jednot, které se zapojily do organizování letošního ročníku T-Mobile Olympijského běhu. Ten se běhá po celém světě vždy v druhé polovině června na oslavu výročí založení Mezinárodního olympijského výboru v roce 1894.

Vyšlo červencové vydání Sletového magazínu

Červencové vydání Sletového magazínu, které je zároveň posledním v řadě, vychází krátce po skončení XVI. všesokolského sletu. Proto stručně rekapituluje jednotlivé události hlavního sletového týdne a především pak přináší řadu fotografií z jednotlivých událostí.

XVI. všesokolský slet vyvrcholil hromadnými cvičeními v Eden Aréně

Největší (nejen) sportovní událost v České republice v letošním roce je u konce. XVI. všesokolský slet byl zakončen v pražském Edenu dvoudenním programem hromadných cvičení. Na ploše se vystřídalo na 15 000 cvičenců. Další účastníci se zapojili do sletových akcí během celého týdne, které navštívily desetitisíce lidí.

Příspěvek starostky ČOS Hany Moučkové do diskuze v sokolském hnutí

Milé sestry, milí bratři, v těchto dnech dostávám velké množství e-mailů, telefonátů, sms zpráv i dalších vzkazů od našich členů. Veliká část reaguje na návštěvu předsedy vlády ČR pana Andreje Babiše na XVI. všesokolském sletě. Jejich četnost i intenzita mne překvapily, proto jsem se rozhodla se k situaci vyjádřit, neboť není v mých silách odpovědět všem jednotlivě.

Sokol Gala strhl O2 arenu

Již potřetí v novodobé historii sletů byl součástí hlavního týdne XVI. všesokolského sletu program Sokol Gala – přehlídka toho nejlepšího, co mohou sokolové v oblasti výkonnostního a vrcholového sportu nabídnout. Strhující představení, připravené spolu se souborem La Putyka, doslova elektrizovalo diváky v O2 areně.

Píseň inspirovaná sletem

Cvičí ve sletové skladbě Borci. A také je písničkář, fotograf a básník: Julek Šimko. A jako správný folkař vzal mezi nácviky v Edenu do rukou kytaru a složil píseň, inspirovanou neopakovatelnou sletovou atmosférou. Můžete si ji poslechnout i vy.

Slavnostní zahájení XVI. všesokolského sletu v Národním divadle

XVI. všesokolský slet 2018 byl v neděli 1. července oficiálně zahájen v Národním divadle. A byla to událost, kterou první česká divadelní scéna ve své historii ještě nezažila: po úvodních proslovech a zahájení sletu starostkou ČOS Hanou Moučkovou zahrálo Divadlo pod Petřínem ve spolupráci se Souborem písní a tanců Josefa Vycpálka a Divadelním spolkem Lázně Toušeň komedii z jihočeského venkova Naši furianti. Vůbec poprvé v dějinách Národního divadla tak celé představení odehrál na prknech Staré scény ND ochotnický soubor.

Sletový průvod prošel Prahou a zahájil hlavní sletový týden

Ojedinělá událost, jakou mohou Pražané a návštěvníci hlavního města prožít jen jednou za šest let – to je sletový průvod Prahou, který v neděli 1. července 2018 zahájil hlavní sletový týden XVI. všesokolského sletu, který ve dnech 5. a 6. července vyvrcholí I. a II. programem hromadných tělocvičných vystoupení v Eden Aréně.

XVI. všesokolský slet v České televizi

Česká televize a Český rozohlas (generální mediální partneři XVI. všesokolského sletu) a Deník (hlavní mediální partner sletu) budou od 1. 7. do 6. 7. přinášet rozsáhlé sletové zpravodajství.

Všechny aktuality

<<  Květen 2018  >>

Staň se sokolem

Už 150 let rozvíjíme tělo, ducha i mysl.

Chci vědět více