Finance z Programu III MŠMT dorazily na účet ČOS

Intenzivní jednání starostky ČOS Hany Moučkové s vrcholnými představiteli vlády a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR ohledně proplacení dotací MŠMT z Programu III dospěla 14. září ke zdárnému konci – odsouhlasené finance dorazily tento den na účet ČOS.

Přijďte od 18. do 24. září na akce projektu Sokol spolu v pohybu

Sokol spolu v pohybu je celorepublikový týdenní projekt plný aktivit a sportu zaměřený na všechny věkové kategorie. Letošní rok se Sokol spolu v pohybu uskuteční v týdnu od 18. do 24. 9. 2017. Celkem je přihlášeno 92 akcí a odhadovaný počet účastníků je přes 10 500. Najděte si akci ve svém městě nebo jeho okolí a přijďte si zasportovat. Součástí projektu je i Noc sokoloven, která se koná v pátek 22. září 2017.

8. říjen – Památný den sokolstva

Letos stejně jako v letech předcházejících si sokolové po celé České republice připomenou tragickou událost, která se udála během II. světové války a při které byli hromadně pozatýkáni členové Sokola. I v letošním roce uctíme vzpomínku padlých u pamětních desek za přítomnosti významných hostů v neděli 8. října 2017 od 16.30 hodin v Tyršově domě v Praze. Přidejte se i vy v jednotě nebo župě.

Sokol Tomáš Garrigue Masaryk

Letos 14. září si připomínáme 80 let od úmrtí T. G. Masaryka. Tomáš Garrigue Masaryk si byl velice dobře vědom velkého významu Sokola při vzniku Československé republiky. Až do své smrti byl věrným členem Sokola a vyzdvihoval jeho myšlenku. Když mohl, účastnil se společenských akcí a sletů, které Sokol pořádal.

Sportování dětí v ČR: Zdatnější jsou školáci v bohatších krajích

Čím lepší jsou ekonomické podmínky v jednotlivých krajích, tím zdatnější jsou v nich děti. Pohybovou zdatnost dětí také významně ovlivňuje dostupnost sportovních klubů. A to zejména na prvním stupni základní školy, tedy v době, kdy děti nejvíce získávají zdravé návyky a vztah ke sportu. Takové závěry přinesla analýza výsledků téměř 80 tisíc školáků, kteří ve školním roce 2016/2017 splnili všech osm disciplín projektu Sazka Olympijský víceboj, ve vztahu k ekonomickým ukazatelům v jednotlivých krajích České republiky a také ve vztahu k dostupnosti sportovních klubů podle největší české databáze Sport v okolí. V této databázi jsou rovněž i sokolské tělocvičné jednoty.

Ocenění ČOV: Se Sokolem slavilo Olympijský den přes tisíc běžců

Celkem 1095 běžců a běžkyň všech věkových kategoríí oblékl Sokol do dresů a tenisek a postavil na startovní čáru T-Mobile Olympijského běhu. Sokolské jednoty zorganizovaly běhy oslavující Olympijský den, tedy výročí založení Mezinárodního olympijského výboru, na 16 místech v republice. To bylo zhruba 20 procent všech závodů. Účast ČOS ocenili předseda ČOV Jiří Kejval a generální sekretář ČOV Petr Graclík v dopise, který koncem července zaslali starostce ČOS Haně Moučkové.

Evropský týden sportu se letos uskuteční v týdnu od 23. do 30. září

Letos v září se už potřetí uskuteční Evropský týden sportu. Do Evropského týdne sportu, který organizuje Evropská komise a v Česku ho koordinuje Český olympijský výbor, se může zapojit úplně každý – bez ohledu na věk, bydliště a výkonnost. Letos probíhá od soboty 23. září do soboty 30. září, jeho cílem je vyzvat širokou veřejnost k pohybu po celý rok. Proto k Evropskému týdnu sportu patří heslo #BeActive.

Starostka ČOS po jednání s premiérem: Finance z MŠMT do konce srpna, domluvena také dotace na slet

Finance z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, na které od začátku roku čeká Česká obec sokolská, by měly na účty dorazit během července a srpna. To je nejdůležitější zpráva z jednání starostky ČOS Hany Moučkové a dalších představitelů sportovního prostředí s premiérem Bohuslavem Sobotkou a ministrem školství Stanislavem Štechem.

Starostka ČOS: branné spolky mají vychovávat k lásce a hrdosti k vlasti

Soustavné posilování vlastenectví, výchova k lásce a hrdosti k vlasti nebo vštěpování morálních hodnot nastupující generaci. To jsou podle starostky České obce sokolské Hany Moučkové klíčové úlohy, které by měly mít budoucí branné spolky. Jejich vznik má umožnit nový zákon, nad jehož záměrem v rámci kulatého stolu v budově Ministerstva obrany ČR v úterý 27. června debatovali zástupci 23 spolků a ministerstev vnitra, školství, mládeže a tělovýchovy a zahraničních věcí. Za Českou obec sokolskou se kulatého stolu zúčastnili starostka ČOS Hana Moučková a náčelník ČOS Petr Svoboda.

Vyšlo červnové vydání časopisu Sokol

V červnu a červenci si připomínáme dvě významná výročí – 135 let od I. všesokolského sletu a 100 let od bitvy u Zborova. Obě tato výročí zaznamenává červnové vydání časopisu Sokol, které právě vyšlo. Vedle toho zve na připravované akce v nejbližším období – na I. slet Sokolské únie Slovenska, zářijové akce projektu Spolu v pohybu ad., informuje o blížící se sletové štafetě a samozřejmě přináší řadu dalších zpráv o dění v České obci sokolské.

Všechny aktuality

<<  Říjen 2017  >>

Staň se sokolem

Už 150 let rozvíjíme tělo, ducha i mysl.

Chci vědět více