Nejlepším sokolským sportovcem roku 2018 je vzpěrač Jiří Orság

Vzpěrač Jiří Orság a atleti Vít Müller a Barbora Malíková se stali nejlepšími sportovci České obce sokolské za rok 2018 ve svých kategoriích. V týmových sportech pak dominovali basketbalistky z Hradce Králové, basketbaloví kadeti z Písku, házenkářští dorostenci z Nového Veselí a volejbalové kadetky ze Šternberka.

Starostka ČOS pozdravila jménem sokolů celostátní konferenci Klubu českých turistů

Starostka České obce sokolské se o víkendu zúčastnila celostátní konference Klubu českých turistů, jejíž delegáty pozdravila jménem svým i jménem celé České obce sokolské. Oba tyto spolky, které patří k nejstarším v republice, pojí společně vyznávané hodnoty, pohnuté okamžiky naší historie a především přátelské vztahy a dlouhodobá spolupráce jak v minulosti, tak v současnosti.

Sokolové na výcviku u Hradní stráže tentokrát s účastí až z Ameriky

Dvakrát v roce pořádá Česká obec sokolská ve spolupráci s Hradní stráží výcvik krojovaných sokolů a sokolek v pořadové přípravě. Zájem o výcviky neutichá, naopak, právě probíhající dubnový termín je nabitý do posledního místa a co víc, zúčastní se ho i zástupce Amerického Sokola a Sokola Mnichov. Hojné zastoupení mají tentokrát i pražské jednoty. Tradičně čeká všechny účastníky i doprovodný program a závěrečný pochod v sokolských krojích z Pražského hradu do Tyršova domu k soše Miroslava Tyrše.

Jaroměřský kros 2019 již v neděli 7. dubna

Běh pro širokou veřejnost, přebor ČOS v přespolním běhu a přebor Královéhradeckého kraje členů Českého atletického svazu, závod ISCAREX poháru 2019 – to vše je Jaroměřský kros, jehož letošní ročník se koná v neděli 7. dubna.

Březnové vydání časopisu Sokol

Sokol na Slovensku letos slaví „stovková” výročí. O nich i o současném životě slovenského Sokola hovoří v březnovém časopisu Sokol starosta Sokolské únie Slovenska bratr Vladimír Holčík. V Poříčí nad Sázavou otevřeli sokolové nově zrekonstruovanou sokolovnu, na desítkách míst po celé republice se konaly další sokolské šibřinky, plesy a bály, představujeme výraznou sokolskou osobnost – bratra Vladimíra Prchlíka. Začíná také nový seriál, který představuje jednotlivé oblasti sokolské všestrannosti. Další zajímavé informace jsou i z oblasti vzdělavatelské – mimo jiné o připravovaném novém kulturním projektu… O tom a mnohém dalším si můžete přečíst v březnovém časopisu Sokol, které právě vyšlo.

Sokol od 4. do 6. dubna opět obohatí veletrh For Kids

Výstaviště PVA Expo Praha bude od 4. do 7. dubna patřit souboru veletrhů pro celou rodinu For Family. Celkem čtyři veletrhy – For Kids, Aktiv 55+, For Pets a For Horse – osloví všechny návštěvníky: děti a jejich maminky, milovníky zvířat, cestovatele, ale i aktivní seniory. Česká obec sokolská je letos opět partnerem doprovodného programu veletrhu For Kids, který tak výrazně obohatí.

XI. národní přehlídka sokolských divadel Lázně Toušeň 2019 s možností zájezdu

Již pojedenácté se do sokolovny v Lázních Toušeni sjedou sokolští divadelníci z celé republiky. V dubnu a květnu se tu koná XI. národní přehlídka sokolských divadel. Na začátku června navíc vystoupí herci Divadla pod Petřínem s dalšími sokolskými soubory s úspěšným představením Naši furianti, které bylo nastudováno pro XVI. všesokolský slet 2018. Pokud patříte mezi divadelní nadšence, nenechte si XI. národní přehlídku sokolských divadel ujít!

Bratr Benda popřál Českým lvům sokolského ducha

Výraznou sokolskou stopu neslo vyhlašování výročních filmových cen Český lev 2019. Hlavní cenu, tedy Cenu za nejlepší film, přišel na pódium vyhlásil bratr Miroslav Benda (87 let) z Křenovic, mj. hrdina loňského dokumentární filmu Dobrý život sokola Bendy. A o svém nejnovějším dobrodružství vyprávěl, jak je jeho zvykem – zapáleně, s nadhledem a humorem.

Nejlepší sokolské sportovce roku 2018 ocení zlatá olympionička Eva Samková

Česká obec sokolská již tradičně ocení své sportovce, kteří v loňském roce úspěšně působili ve vrcholových domácích soutěžích nebo reprezentovali Českou republiku na mistrovstvích Evropy či světa a v dalších mezinárodních soutěžích. Sportovce Sokola za rok 2018 přijde ocenit o olympijská vítězka Eva Samková, která sama Sokolem prošla.

Šermířský Sokol Cup: Zraněného olympionika nahradil mladý talent Marek Totušek

Tradiční mezinárodní šermířský turnaj Sokol Cup (Tvarůžkův memoriál ve fleretu mužů – 61. ročník – a Moravanka ve fleretu žen – 51. ročník) se nesl opět v přátelském duchu a duchu fair-play. O víkendu 23. a 24. března se na planších v hale Sokola Brno I odehrávala dramatická střetnutí 118 šermířů a šermířek ze 14 zemí. Vybojovali celkem 394 utkání.

Všechny aktuality

<<  Srpen 2018  >>

Staň se sokolem

Už 150 let rozvíjíme tělo, ducha i mysl.

Chci vědět více