Na Blaník se Sokolem

Tradiční Výstup na Blaník a Sokolský turistický sraz 2018, který se pravidelně koná 28. října, bude mít letos slavnostnější ráz – uskuteční se u příležitostí 100 let vzniku ČSR. Česká obec sokolská a Sokolská župa Blanické zve na tento výstup všechny příznivce turistiky a přírody.

Předseda Senátu a starostka ČOS ocenili zahraniční sokolské organizace

Zástupci nejvýznamnějších zahraničních sokolských organizací převzali v úterý z rukou předsedy Senátu Milana Štěcha a starostky České obce sokolské ocenění za udržení a propagaci sokolských myšlenek a dobrého jména České republiky.

Sokolové uctili památku svých hrdinů při Památném dni sokolstva

Na desítkách míst po celé republice uctili v pondělí 8. října sokolové památku tisíců členů sokolského hnutí, kteří přinesli nejvyšší oběti při obraně svobody českého a slovenského národa a demokratických a humanistických ideálů, na nichž byl Sokol založen. Tradičního pietního aktu v Tyršově domě se pak zúčastnily nejvyšší činovníci České obce sokolské a jejich hosté z řad představitelů státu, sportovních a společenských organizací. S pozdravem vystoupil i velvyslanec Slovenska v ČR Peter Weiss.

Aktuální vydání časopisu Sokol s přílohou ke sletu

První posletové vydání časopisu Sokol, které právě vyšlo, obsahuje vedle řady zajímavých zpráv o dění v Sokole i osmistránkovou přílohu, všitou uprostřed časopisu, která přináší ohlédnutí za XVI. všesokolským sletem – přináší řadu zajímavých čísel i ohlasy známých osobností. Součástí vydání jsou rovněž Vzdělavatelské listy s tématem Sokolská stráž v roce 1918 a Metodické listy pojednávající o pohybových hrách.

Víkend otevřeného Tyršova domu - v sobotu Noc sokoloven, v neděli Open House

Zatímco v sobotu 29. září budou v Tyršově domě otevřena všechna sportoviště, v neděli se otevřou i ostatní části včetně historických prostor v Michnově paláci. Stane se tak v rámci akce Open House u příležitosti oslav 100. výročí vzniku republiky.

Noční Fit běh Petřínem – tajemným parkem s atletickým trenérem

Jedním z vrcholů programu #Be Active Noci sokoloven v sobotu 29. září 2018 bude noční běh parkem s nejkrásnějšími výhledy na Prahu - noční Fit běh Petřínem. Je určen těm, kteří mají rádi běhání, i těm, kteří mají rádi Prahu.

Noc sokoloven ještě nekončí, vyvrcholí v sobotu 29. září v Tyršově domě

Letošní Noc sokoloven vyvrcholí v sobotu 29. září v Tyršově domě akcí Be Active Night, při níž se sídlo Sokola otevře všem, kteří si chtějí zasportovat, o sportu se něco dozvědět nebo jen aktivně trávit sobotní večer. Zasportovat si přijdou i současní i bývalý vynikající sportovci, například atlet Jan Kudlička (5. místo na OH 2016), beachvolejbalistka Kristýna Kolocová-Hoidarová (4. místo OH 2012) nebo atlet Štěpán Janáček ( OH 2000, 2004, 2008).

Sokolovny znovu otevřou brány veřejnosti, letos ve dvou hlavních termínech

Už počtvrté se v druhé polovině září otevřou brány sokoloven ve všech regionech České republiky. Celorepublikový den s historií a architekturou Sokola si dává za cíl seznámit veřejnost s tím, jaké architektonické poklady skrývají budovy v centrech měst a obcí, okolo kterých lidé každý den chodí, ale kam kromě místních sokolů a dalších sportovců málokdo vkročí.

Sokol Roztoky u Prahy otevřel zrekonstruovaný atletický stadion

Na začátku byla situace, kterou zná mnoho sokolských jednot. Chátrající sportoviště neumožňující rozvoj jednoty a především nabírání nových členů, přestože zájem by byl veliký. Na konci je tentokrát happy end – zrekonstruovaný sokolský atletický areál, který bude sloužit všem občanům města a také zaměstnancům místních firem. Způsob, jakým toho Sokol Roztoky dosáhl, může být inspirací i pro další jednoty, které řeší obdobný problém.

Noc sokoloven v Tyršově domě v Praze

Plavání v nejstarším bazénu v Praze zdarma, prohlídky, workshopy a loutková představení pro děti. Navštivte v pátek opět Tyršův dům! Jeho počátky, dnešního sídla České obce sokolské, sahají až do středověku. Za svou existenci prošel několika přestavbami a přístavbami a mnohokrát změnil majitele. V rámci čtvrtého ročníku Noci sokoloven máte jedinečnou možnost tyto prostory, z nichž některé části zůstávají oku široké veřejnosti během roku skryty, navštívit! Tyršův dům se zájemcům otevře v pátek 21. září v 17 hodin a rozhodně je na co se těšit!

Všechny aktuality

<<  Prosinec 2017  >>

Staň se sokolem

Už 150 let rozvíjíme tělo, ducha i mysl.

Chci vědět více