2017 rok československých legií

Nejúspěšnější sportovci a trenéři České obce sokolské budou vyhlášeni 26. dubna

Sportovci České obce sokolské, kteří v loňském roce úspěšně reprezentovali jak Sokol ve vrcholových domácích soutěžích, tak Českou republiku na olympijských hrách, na mistrovstvích Evropy či světa a v dalších mezinárodních soutěžích, budou slavnostně ocenění ve středu 26. dubna 2017 od 16.00 hod. v aule Tyršova domu v Praze. Právě zde budou vyhlášeny výsledky ankety Nejúspěšnější sportovci, družstva a trenéři České obce sokolské v roce 2016. Vyhlášení se koná pod záštitou předsedy Českého olympijského výboru Jiřího Kejvala.

Vychází březnové vydání časopisu Sokol

Březnové vydání časopisu Sokol pokračuje v představování hromadných skladeb ČOS pro XVI. všesokolský slet a přináší řadu informací o dění v Sokole v druhé polovině února a v březnu – například o přehlídce pódiových skladeb a aerobic team, o významných sportovních soutěžích či o působení ČOS v Národní soustavě kvalifikací. Informuje rovněž o připravovaných akcích v nejbližších měsících – o setkání v Lounech v rámci projektu U nás v Sokole, o dubnové a květnové přehlídce sokolských divadel, o zářijovém setkání v Děčíně.

Soutěže pro seniory i děti a mládež

Zapojte se do dvou soutěží v tomto roce. První nese název Sletové perličky a je určená seniorům a jejich vzpomínkám na všesokolské slety. Druhá se jmenuje Příběhy sokolských legionářů a po jejich stopách se vydají děti a mládež.

Sokolští divadelníci se opět sejdou v Lázních Toušeni

Srdečně Vás zveme již na 10. ročník přehlídky sokolských divadel, která se uskuteční opět v Lázních Toušeni. Spojte tak návštěvu tohoto krásného místa s představením. S dětmi můžete vyrazit např. na Ať žijí duchové souboru z Dolních Životic nebo na kole zajet na Petrolejové lampy jilemnických sokolů.

Pojištění

Dne 31. 12. 2016 byla podepsána pojišťovací smlouva mezi Českým olympijským výborem a Kooperativa pojišťovnou, a.s., Vienna Insurance Group, která řeší pojištění sportovního prostředí. Toto pojištění se vztahuje i na Českou obec sokolskou.

155 let Sokola

16. 02. 2017 uplynulo 155 let od založení Sokola. Připomeňme si slavné okamžiky a žijme budoucností!

Vysílali a psali o 155 letech Sokola

Televize, rozhlas, deníky, týdeníky a další

T-MOBILE OLYMPIJSKÝ BĚH 2017, projekt Českého olympijského výboru ve spolupráci s Českou obcí sokolskou

Připojujeme se k mezinárodnímu Olympijskému dni největší běžeckou akcí v České republice. V rámci T‑Mobile Olympijského běhu 2017 v jediný okamžik vyběhne na různých místech přes 50 tisíc běžců. Poběžte s námi!

150. výročí založení Sokola v Polsku

Česká obec sokolská se připojuje k dlouhému zástupu gratulantů a přeje spřáteleným polským sokolům zdravé tělo i zdravý duch a do dalších let mnoho radosti při naplňování všestranného tělovýchovného, sportovního a kulturního programu pro členy i veřejnost.

Nabídka mezinárodního studijního programu "International sport for all leader education" pro členy ČOS

Díky uzavřené dohodě o spolupráci mezi Českou obcí sokolskou a Gerlev P.E. and Sports Academy mají členové České obce sokolské možnost studovat na sportovní akademii v programu International Sport for All Leader Education.

Všechny aktuality

<<  Březen 2017  >>

Staň se sokolem

Už 150 let rozvíjíme tělo, ducha i mysl.

Chci vědět více