2017 rok československých legií

Aktuality

Ve čtvrtek 25. května v Praze - jedinečná příležitost vidět to nejlepší z gymnastics for all

National Danish performance Team má v plánu během své World Tour 2016 - 2017 navštívit na jeden den Českou republiku a předvést své "IMANI show"

Stanovisko starostky ČOS k současné situaci ve financování sportu a k jednáním s ministryní školství

Česká obec sokolská je silně znepokojena současnou situací ve financování sportu a usiluje o eliminaci negativních důsledků pozastavení, respektive zdržení jednotlivých programů financování sportu z rozpočtu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR a požaduje co nejrychlejší návrat k pravidelnému financování sportu. K tomuto cíli směřuje i řada jednání, které jako starostka České obce sokolské vedu jak v rámci českého sportovního prostředí, tak s ministryní školství.

Český olympijský výbor vyzývá premiéra a vládu k urychlenému řešení krize ve financování sportu

České obce sokolské se pozastavení sportovních dotací životně dotýká. Starostka ČOS Hana Moučková ve spolupráci s ČOV činí potřebné kroky k zachování činnosti Sokola.

150 let od veřejného cvičení na Rohanském ostrově

Letos 19. května uplyne 150 let od okamžiku, kdy se na Rohanském ostrově konalo první sokolské veřejné cvičení na hudbu. Právě toto veřejné cvičení Sokola Pražského je považováno za zárodek budoucích sokolských sletů.

Národní muzeum otevřelo novou výstavu s názvem Sport za Velké války.

Jak první celosvětový válečný konflikt ovlivnil fenomén sportu, se dozvíte v Národním památníku na Vítkově. Mnoho sportovců i členů Sokola bylo aktivních i v prvním odboji. První světová válka však také znamenala nástup nové generace sportovců, stejně jako začátek postupné přeměny řady sportovních odvětví od amatérismu k profesionálnímu sportu.

Sokolové vzpomenuli 72. výročí konce 2. světové války

Tak jako každý rok, i letos v květnu si sokolové s celou českou společností připomenuli již 72. výročí ukončení 2. světové války a osvobození naší vlasti. Sokolové se již tradičně zúčastnili pietních akcí, které se při této příležitosti konaly v hlavním městě i na dalších místech republiky. Tradiční pietní akce na Vítkově se zúčastnila starostka České obce sokolské sestra Hana Moučková. Při vzpomínkových akcích nechyběli ani sokolští praporečníci.

T-MOBILE OLYMPIJSKÝ BĚH 2017, projekt Českého olympijského výboru ve spolupráci s Českou obcí sokolskou

Připojujeme se k mezinárodnímu Olympijskému dni největší běžeckou akcí v České republice. V rámci T‑Mobile Olympijského běhu 2017 v jediný okamžik vyběhne na různých místech přes 50 tisíc běžců. Poběžte s námi!

Noc literatury

Projekt se koná dne 10. května 2017, v předvečer zahájení největšího knižního festivalu v zemi – Světa knihy. Jedním z míst, kde se Noc literatury uskuteční, je sokolovna v Praze 4 – T. J. Sokol Nusle.

Vyšlo dubnové vydání časopisu Sokol

V dubnu se v Sokole konala řada akcí – především jednal Výbor ČOS na svém pravidelném jarním zasedání, na srazu župních náčelníků a náčelnic se vedle další agendy hovořilo o přípravách XVI. všesokolského sletu, byli vyhlášeni nejúspěšnější sportovci ČOS... Informace o těchto i dalších událostech v ČOS, v jednotách a župách naleznete vdubnovém elektronickém vydání časopisu Sokol, které právě vyšlo

Nejlepší sokolští sportovci roku 2016 na ČT sport

Nejlepší sportovec ČOS v kategorii Individuální sporty – dospělí JIří Orság po svém vyhlášení řekl: "V podstatě od začátku, co jsem začal sportovat, tak jsem se Sokolem nějak propojený. Jsem naprosto spokojený jak to funguje a nemám důvod to měnit. Pravděpodobně tam zůstanu až do smrti."

Všechny aktuality

<<  Březen 2017  >>

Staň se sokolem

Už 150 let rozvíjíme tělo, ducha i mysl.

Chci vědět více