2017 rok československých legií

Vyšlo dubnové vydání časopisu Sokol

V dubnu se v Sokole konala řada akcí – především jednal Výbor ČOS na svém pravidelném jarním zasedání, na srazu župních náčelníků a náčelnic se vedle další agendy hovořilo o přípravách XVI. všesokolského sletu, byli vyhlášeni nejúspěšnější sportovci ČOS... Informace o těchto i dalších událostech v ČOS, v jednotách a župách naleznete vdubnovém elektronickém vydání časopisu Sokol, které právě vyšlo

Nejlepší sokolští sportovci roku 2016 na ČT sport

Nejlepší sportovec ČOS v kategorii Individuální sporty – dospělí JIří Orság po svém vyhlášení řekl: "V podstatě od začátku, co jsem začal sportovat, tak jsem se Sokolem nějak propojený. Jsem naprosto spokojený jak to funguje a nemám důvod to měnit. Pravděpodobně tam zůstanu až do smrti."

Olympionici dominovali vyhlášení nejlepších sokolských sportovců

Sokolští olympionici, kteří reprezentovali Českou republiku na loňských Olympijských hrách v Rio de Janeiru, obsadili čelní místa v anketě Nejúspěšnější sportovci, družstva a trenéři České obce sokolské v roce 2016. Slavnostní vyhlášení této ankety se konalo ve středu 26. dubna v Tyršově domě v Praze.

Vychází březnové vydání časopisu Sokol

Březnové vydání časopisu Sokol pokračuje v představování hromadných skladeb ČOS pro XVI. všesokolský slet a přináší řadu informací o dění v Sokole v druhé polovině února a v březnu – například o přehlídce pódiových skladeb a aerobic team, o významných sportovních soutěžích či o působení ČOS v Národní soustavě kvalifikací. Informuje rovněž o připravovaných akcích v nejbližších měsících – o setkání v Lounech v rámci projektu U nás v Sokole, o dubnové a květnové přehlídce sokolských divadel, o zářijovém setkání v Děčíně.

Soutěže pro seniory i děti a mládež

Zapojte se do dvou soutěží v tomto roce. První nese název Sletové perličky a je určená seniorům a jejich vzpomínkám na všesokolské slety. Druhá se jmenuje Příběhy sokolských legionářů a po jejich stopách se vydají děti a mládež.

Sokolští divadelníci se opět sejdou v Lázních Toušeni

Srdečně Vás zveme již na 10. ročník přehlídky sokolských divadel, která se uskuteční opět v Lázních Toušeni. Spojte tak návštěvu tohoto krásného místa s představením. S dětmi můžete vyrazit např. na Ať žijí duchové souboru z Dolních Životic nebo na kole zajet na Petrolejové lampy jilemnických sokolů.

Pojištění

Dne 31. 12. 2016 byla podepsána pojišťovací smlouva mezi Českým olympijským výborem a Kooperativa pojišťovnou, a.s., Vienna Insurance Group, která řeší pojištění sportovního prostředí. Toto pojištění se vztahuje i na Českou obec sokolskou.

155 let Sokola

16. 02. 2017 uplynulo 155 let od založení Sokola. Připomeňme si slavné okamžiky a žijme budoucností!

Vysílali a psali o 155 letech Sokola

Televize, rozhlas, deníky, týdeníky a další

T-MOBILE OLYMPIJSKÝ BĚH 2017, projekt Českého olympijského výboru ve spolupráci s Českou obcí sokolskou

Připojujeme se k mezinárodnímu Olympijskému dni největší běžeckou akcí v České republice. V rámci T‑Mobile Olympijského běhu 2017 v jediný okamžik vyběhne na různých místech přes 50 tisíc běžců. Poběžte s námi!

Všechny aktuality

<<  Duben 2017  >>

Staň se sokolem

Už 150 let rozvíjíme tělo, ducha i mysl.

Chci vědět více