Starostka ČOS podepsala Memorandum o spolupráci s Ministerstvem obrany ČR

Starostka České obce sokolské Hana Moučková podepsala v úterý 14. listopadu Memorandum o spolupráci mezi ČOS a Ministerstvem obrany ČR. Byla tak stvrzena dosavadní úzká vzájemně prospěšná činnost a vytvořen prostor pro rozvoj a rozšiřování další spolupráce.

Kalendář České obce sokolské na rok 2018

Stolní týdenní kalendář je k dispozici v prodejně ČOS v Tyršově domě. Objednávat lze na pbendova@sokol.eu nebo tel. 257 007 288 nebo 257 007 265.

Pozvánka na turnaj pro volejbalové „veterány“

Mezinárodní volejbalová asociace veteránů – International Veteran Volleyball Association (IVVA) – pořádá v příštím roce od 21. 6. do 24. 6. v Ostravě Mezinárodní volejbalový turnaj veteránů. Tento turnaj je příležitostí i pro sokolská volejbalová družstva, která by se do něj chtěla přihlásit.

Aktuální informace k článku v říjnovém vydání časopisu Sokol

V říjnovém vydání časopisu Sokol jsme uvedli nepřesnou informaci týkající se podmínek, za nichž lze čerpat finance z dotačního titulu MŠMT na údržbu a provoz sportovišť Program IV. Nepřesnost byla způsobena tím, že MŠMT oznámilo změnu v těchto podmínkách krátce poté, co bylo říjnové číslo časopisu Sokol distribuováno.

Vyšlo říjnové vydání časopisu Sokol

Informace o dění v České obci sokolské v právě uplynulém měsíci, ale také ohlédnutí za takovými významnými událostmi, jako byly 1. slet Sokolské únie Slovenska, akce projektu Sokol spolu v pohybu či Noc sokoloven – to vše přináší říjnové elektronické vydání časopisu Sokol, které právě vyšlo.

Reakce České obce sokolské na zavádějící článek na serveru Seznam.cz

Česká obec sokolská se dnes ohradila proti zavádějícímu článku, který vyšel na serveru Seznam.cz pod názvem „Po Peltově kauze nedá stát fotbalovým klubům na údržbu nic, raději nasype sokolům“. Text redaktora Luďka Mádla může budit dojem, že Česká obec sokolská získala výhodu na úkor jiných sportovních subjektů. Česká obec sokolská takové tvrzení důrazně odmítá a už požádala redakci serveru Seznam.cz, aby vyznění článku upravilo.

Vyvrcholily oslavy 150 let vídeňského Sokola

O víkendu 20.–22. října vyvrcholily ve Vídni oslavy 150. výročí vzniku první sokolské jednoty v Rakousku, Sokola Vídeňského. Bohatého programu oslav se zúčastnili starostka České obce sokolské a Světového svazu sokolstva Hana Moučková a představitelé členských organizací Světového svazu sokolstva, velvyslanec ČR v Rakousku Jan Sechter a další významní hosté. Členy Světového svazu sokolstva přivítal na radnici v první den oslav starosta Vídně Michael Häupl, který také poskytl záštitu sobotnímu gala večeru.

Starostka ČOS popřála českým musherům mnoho zdaru na blížícím se mistrovství Evropy

Před nadcházejícím mistrovstvím Evropy Evropské canicrossové federace v canicrossu, bikejöringu a scooteru, neboli v individuálních museherských disciplínách (závody psích spřežení) v Itálii se v Tyršově domě v Praze setkali starostka ČOS Hana Moučková a předseda Odboru sportu ČOS Petr Syrový se zástupci českých reprezentantů v tomto sportu.

Sokolské oběti při Památném dni sokolstva uctili předseda Poslanecké sněmovny i ministr kultury

Za přítomnosti představitelů státu a zástupců sportovních a společenských organizací si v neděli 8. října Česká obec sokolská připomenula památku všech členů, kteří ve více než 155leté historii Sokola položili své životy za svobodu a demokracii. Vzpomínkové akce se při příležitosti tohoto dne konaly rovněž v řadě sokolských žup a sokolských tělocvičných jednot.

Dopis starostky ČOS župám k dotačnímu programu MŠMT r. 2017 - Program IV - zpřesnění metodiky

V návaznosti na množící se dotazy ohledně žádostí o státní dotaci MŠMT Proqram lV pro rok 2017 zaslala starostka ČOS Hana Moučková všem sokolským župám dopis, v němž upřesňuje příslušnou část metodického pokynu MŠMT, který se samotného vyhlášení dotačního neinvestičního Programu IV týká ("Vyhlášení dotačního neinvestičního Programu lV. - Údržba a provoz sportovních zařízení na r. 2017").

Všechny aktuality

<<  Duben 2017  >>

Staň se sokolem

Už 150 let rozvíjíme tělo, ducha i mysl.

Chci vědět více