2017 rok československých legií

Pojištění

Dne 31. 12. 2016 byla podepsána pojišťovací smlouva mezi Českým olympijským výborem a Kooperativa pojišťovnou, a.s., Vienna Insurance Group, která řeší pojištění sportovního prostředí. Toto pojištění se vztahuje i na Českou obec sokolskou.

Vyšlo únorové vydání časopisu Sokol

Ve svém únorovém vydání pokračuje časopis Sokol v představování skladeb pro XVI. všesokolský slet 2018 – v rozhovorech je přibližují autorky a autor skladeb Cesta, Spolu a Noty. Toto vydání rovněž připomíná významná výročí – vedle 155 let od založení Sokola to jsou 150letá výročí Sokola Vídeň a polského Sokola. Vedle toho přináší řadu dalších zpráv – mimo jiné zaznamenává únorové šibření a plesání v Sokole, úspěch sokolských reprezentantů na musherském mistrovství světa ad.

155 let Sokola

16. 02. 2017 uplynulo 155 let od založení Sokola. Připomeňme si slavné okamžiky a žijme budoucností!

Vysílali a psali o 155 letech Sokola

Televize, rozhlas, deníky, týdeníky a další

V Sokole vrcholí čas šibřinek, plesů, bálů, karnevalů 2017

Plesová sezóna v Sokole – v řadě jednot po celé republice se konají plesy, bály, karnevaly a především šibřinky, které jsou pro Sokol typické – sokolské šibřinky letos slaví již 152. výročí od svého vzniku. Sokolské jednoty stále pokračují v této zábavě pro děti i dospělé. Pojďme se bavit na bál – podívejte se na seznam, kde a kdy se zábavy konají.

T-MOBILE OLYMPIJSKÝ BĚH 2017, projekt Českého olympijského výboru ve spolupráci s Českou obcí sokolskou

Připojujeme se k mezinárodnímu Olympijskému dni největší běžeckou akcí v České republice. V rámci T‑Mobile Olympijského běhu 2017 v jediný okamžik vyběhne na různých místech přes 50 tisíc běžců. Uspořádejme co největší počet bronzových závodů.

150. výročí založení Sokola v Polsku

Česká obec sokolská se připojuje k dlouhému zástupu gratulantů a přeje spřáteleným polským sokolům zdravé tělo i zdravý duch a do dalších let mnoho radosti při naplňování všestranného tělovýchovného, sportovního a kulturního programu pro členy i veřejnost.

Nabídka mezinárodního studijního programu "International sport for all leader education" pro členy ČOS

Díky uzavřené dohodě o spolupráci mezi Českou obcí sokolskou a Gerlev P.E. and Sports Academy mají členové České obce sokolské možnost studovat na sportovní akademii v programu International Sport for All Leader Education.

Předplatné časopisu Sokol na rok 2017

Stejně jako v předchozích letech, i na rok 2017 je možné předplatit si tištěné vydání časopisu Sokol. Výše předplatného zůstává v nezměněné výši, tedy 196,- Kč (pro zahraničí + 4x poštovné). Předplatné je možné uhradit bankovním převodem, případně složenkou nebo v hotovosti v pokladně ČOS. Číslo účtu je 27-7699580257/0100, variabilní symbol 160 2017. K předplatnému je potřebné zaslat do redakce vyplněný kartotéční objednávkový lístek.

Projekt "100 sokolských keší republice"

Součástí projektu "100 sokolských keší republice" je i sběratelská hra, které se mohou zúčastnit všichni hledači keší.

Sokol spolu v pohybu v roce 2016

Jaký byl letošní Sokol spolu v pohybu a Noc sokoloven? Podívejte se na zájem médií, veřejnosti a fotografie z akcí sokolských jednot.

Sokolští borci na LOH RIO 2016

Výsledky olympijských bojů: sportovní gymnastika - David Jessen, T. J. Sokol Brno I, fleretista Alexandr Choupenitch, T. J. Sokol Brno I, judista Jaromír Ježek T. J. Sokol Praha Vršovice, atletka Kateřina Šafránková a vzpěrač Jiří Orság T. J. Sokol Karolínka

Premiér Sobotka vzpomenul odkaz padlých sokolů

Vzpomínková akce v Tyršově domě v Praze se konala v Památný den sokolstva, kterým si Česká obec sokolská každoročně připomíná oběti sokolů v boji za svobodu, samostatnost a demokracii.

ČOS spolupracuje s Dialog Jessenius

Česká obec sokolská a Dialog Jessenius o.p.s. podepsaly smlouvu o spolupráci při realizaci projektu Ruce na prsa, který je jedním z několika, které společnost v současnosti realizuje.

Vyvrcholení oslav 90. výročí Tyršova domu

Slavnostním večerním programem vyvrcholily v sobotu 23. května oslavy 90. výročí otevření Tyršova domu. Akce k tomuto jubileu probíhaly po celý týden od 18. května a byly součástí celoročního projektu SokolGym, jímž si Česká obec sokolská připomíná 25 let od svého znovuobnovení.

Brno - Pohybu není nikdy dost

V sobotu 24. září 2016, areál „Sokolské koupaliště“, Hrázní ulice, Brno -  akce pro veřejnost Pohybu není nikdy dost.

Noc sokoloven v Tyršově domě v Praze

Tyršův dům České obce sokolské je sídlem této organizace, která jej vlastní od roku 1921. Tento dům, jehož počátky sahají do středověku a za svou existenci si prošel několika přestavbami a přístavbami, se veřejnosti otevře 23. září 2016 mezi 17 a 22 hodinou. Těšit se můžete na bohatý program.