2017 rok československých legií

Evropský týden sportu se letos uskuteční v týdnu od 23. do 30. září / 02.08.2017

Letos v září se už potřetí uskuteční Evropský týden sportu. Do Evropského týdne sportu, který organizuje Evropská komise a v Česku ho koordinuje Český olympijský výbor, se může zapojit úplně každý – bez ohledu na věk, bydliště a výkonnost. Letos probíhá od soboty 23. září do soboty 30. září, jeho cílem je vyzvat širokou veřejnost k pohybu po celý rok. Proto k Evropskému týdnu sportu patří heslo #BeActive.

„Loni se do sportovních akcí v rámci Evropského týdne sportu zapojilo v Česku 57 247 účastníků. Letos chceme vyzvat ještě více lidí. Opět budeme propagovat jednotlivé přihlášené akce. Přizvali jsme také více ambasadorů – jsou jimi bronzová olympijská medailistka v trojskoku Šárka Kašpárková, mistr světa a Evropy v moderním pětiboji Jan Kuf a plavecká medailistka Lucie Svěcená. Spolu s nimi rozpohybujeme i lenochy," řekl Petr Graclík, generální sekretář Českého olympijského výboru.

Více informací naleznete na webu Českého olympijského výboru:

http://ceskosportuje.cz/olympic-cz/evropsky-tyden-sportu/

a také na:

https://www.kr-olomoucky.cz/zapojte-se-do-evropskeho-tydne-sportu-a-ukazte-lidem-ze-se-maji-hybat-cely-rok-aktuality-7013.html

Partneři