Finance z Programu III MŠMT dorazily na účet ČOS / 15.09.2017

Intenzivní jednání starostky ČOS Hany Moučkové s vrcholnými představiteli vlády a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR ohledně proplacení dotací MŠMT z Programu III dospěla 14. září ke zdárnému konci – odsouhlasené finance dorazily tento den na účet ČOS.

Jedná se o částku o více než 10 % vyšší než v loňském roce. Tato částka je určena na zajištění činnosti našeho spolku – drtivá většina z nich je určena na zajištění činnosti našich pobočných spolků.

„Byl to pro nás těžký rok, kdy na nás dopadly důsledky situace, kterou jsme nijak nezavinili. Jednání, která jsem od jara vedla, byla velice obtížná a mnohdy velmi nepříjemná, ale v závěru jsme přeci jen uspěli,“ říká starostka ČOS Hana Moučková. „Nakonec jsme při jednáních dosáhli částky o zhruba 10 % vyšší než vloni a naše pobočné spolky by měly dostat příslušné finance na svůj účet v nejbližších dnech.“

Česká obec sokolská ještě čeká na proplacení financí z programů IV a X, které v současné době podléhají vnitřnímu auditu MŠMT.