Starostka ČOS popřála českým musherům mnoho zdaru na blížícím se mistrovství Evropy / 09.10.2017

Před nadcházejícím mistrovstvím Evropy Evropské canicrossové federace v canicrossu, bikejöringu a scooteru, neboli v individuálních museherských disciplínách (závody psích spřežení) v Itálii se v Tyršově domě v Praze setkali starostka ČOS Hana Moučková a předseda Odboru sportu ČOS Petr Syrový se zástupci českých reprezentantů v tomto sportu.

Čeští reprezentanti, které na mistrovství vysílá klub Tělocvičné jednoty Sokol Maxičky, jedou do italského Santa Maria Maggiore obhajovat „medailové žně“ z loňského mistrovství, na němž získali nejvíce medailí ze všech reprezentací. Značnou část z 50členné reprezentace tvoří členové Sokola Maxičky, který je největším oddílem tohoto druhu sportu v České republice.

„Jsem ráda, že v Sokole máme i neobvyklé, méně běžné sporty, jako jsou musherské disciplíny,“ řekla starostka ČOS Hana Moučková. „Již při loňském mistrovství Evropy v Novém Městě na Moravě, na němž jsem byla přítomna, mne nadchly výkony dvou- i čtyřnohých závodníků, jejich obdivuhodná symbióza. Přeji vám na nadcházejícím mistrovství co nejvíce úspěchů a abyste se vrátili zdraví s co největším počtem medailí.“

Setkání se uskutečnilo při příležitosti tiskové konference, která uspořádaly Česká obec sokolská a Sokol Maxičky v Tyršově domě v Praze před odjezdem musherské reprezentace na ME.

V nabitém programu mistrovství, které se uskuteční od 12. do 15. října, se o medaile poperou týmy z 19 zemí Evropy (včetně pozvaných závodníků z USA). Česká reprezentace, která je složena z 50 závodníků a 98 psů, vkládá své naděje mimo jiné do šestice reprezentantů, kteří také byli přítomni na setkání se starostkou ČOS a předsedou Odboru sportu. Tvoří ji Martina Štěpánková, která na ME v Itálii bude závodit ve veteránské kategorii scooter 40+ (veteránky I) a pětice závodníků ze Sokola Maxičky – Michal Tobiášek (kategorie scooter 40+ – veteráni I), Michal Ženíšek (disciplíny scooter a bikejöring v kategorii 19–39 let), Ondřej Exler (v disciplíně bikejöring), Tomáš Jáša (v disciplíně canicross kategorie 19–39 let) a Matilda Ježková (v canicrossu, juniorská kategorie).

Mistrovství Evropy nabídne závody s individuálním i hromadným startem a také boj národních štafet. Po celou dobu mistrovství budou na webu www.canicross.cz a facebooku Sokola Maxičky průběžné informace od závodníků a především jejich výsledky.