Na sletové soutěži v plážovém volejbalu byly k vidění napínavé zápasy / 21.05.2018

Celkem 30 dvojic mužů a 22 dvojic žen se v areálu Sokolského koupaliště na Brněnské přehradě postaralo o víkendu 18.–20. května o napínavé zápasy v plážovém volejbalu. Sokol Brno I zde pořádal sletovou soutěž – letní pohár mužů a žen v plážovém volejbale, který se tak stal součástí série soutěží pořádaných v rámci letošního XVI. všesokolského sletu.

Hrálo se systémem 24 dvojic na dvě porážky. V páteční kvalifikaci se utkalo 12 dvojic o šest postupových míst.

V sobotu se rozehrála hlavní soutěž mužů a žen, každá kategorie se hrála na třech kurtech bez rozhodčích. Na zbylých dvou kurtech probíhal po celý den turnaj mladých nadějí Sokola Brno I.

Sobotní program narušily dvě krátké dešťové přeháňky.

Do nedělních bojů o medaile postoupilo v obou kategoriích osm dvojic a hrálo se pod dohledem rozhodčích L. Přibyla a M. Nováka.

Za slunečného počasí a početného publika byly k vidění napínavé zápasy mladých sokolských nadějí (J. Sedlák, P. Maňas, M. Džavoronok, T. Tezzele) se zkušenými borci a bývalými i současnými reprezentanty (P. Kolář, M. Klapal, F. Habr, D. Lenc, M. Svoboda, M. Studničný). Stejné to bylo i v kategorii žen, kde se po mateřské dovolené vrátila olympionička z Londýna H. Skalníková s I. Hauptovou.

Ze semifinálových zápasů mužů postoupili do finále P. Kolář, M. Klapal po vítězství 2:1 nad mladou dvojicí M. Džavoronok, T. Tezzele. Ve druhém semifinále zvítězila 2:0 dvojice M. Svoboda, M. Studničný nad dvojicí F. Habr a D. Lenc.

V boji o 3. místo byla úspěšnější zkušenější dvojice F. Habr s D. Lencem a celý turnaj vyhrála dvojice M. Klapal s P. Kolářem po vítězství 2:0 na sety nad M. Svobodou s M. Studničným.

V kategorii žen se do semifinále dostaly sokolky H. Skalníková s I. Hauptovou, které po boji prohrály 2:1 s N. Dostálovou a A. Komárkovou.

V druhém semifinále porazily A. Dostálová se S. Poszmikovou dvojici Š. Šťastná, B. Adamčíková.

V zápase o třetí místo zvítězila dvojice H. Skalníková, I. Hauptová proti Š. Šťastné, B. Adamčíkové 2:0 a ve finále porazily N. Dostálová a A. Komárková 2:0 dvojici A. Dostálová, S. Poszmiková.

Turnaj byl zakončen vyhlášením a předáním věcných cen, medailí a diplomů všem čtyřem dvojicím. Ceny předával předseda Odboru sportu ČOS P. Syrový spolu s trenéry Sokola Brno I. R. Vinklerem a M. Zajíčkovou.