Velký dík všem jednotám – organizátorům Olympijského běhu, vzkazuje předseda ČOV / 30.07.2018

Velký dík od předsedy Českého olympijského výboru Jiřího Kejvala si vysloužilo 17 sokolských jednot, které se zapojily do organizování letošního ročníku T-Mobile Olympijského běhu. Ten se běhá po celém světě vždy v druhé polovině června na oslavu výročí založení Mezinárodního olympijského výboru v roce 1894.

V letošním roce se v České republice Olympijský běh uskutečnil 20. června. Dopoledne se konalo 315 školních běhů, kterých se zúčastnilo přes 60 tisíc dětí, odpoledne pak navázalo 80 běhů, kde už v závodním tempu běželo dalších 11.549 lidí. Mezi nimi i známé sportovní tváře, jako třeba známý fanoušek Sokola, cyklista Jiří Ježek, mistr světa v kanoistice Martin Fuksa nebo hvězdný vytrvalec Jiří Homoláč. Celkem se tak Českému olympijskému výboru s vydatnou sokolskou pomocí podařilo rozběhnout skoro 72 tisíc lidí.

"I díky vám byl závor pořádán na 80 místech po celé České republice a byly propagovány olympijské myšlenky a radost ze sportu. Děkujeme, že jste nám pomohli posílit olympijskou myšlenku mezi širokou veřejností," uvedl na adresu sokolských organizátorů předseda ČOS Jiří Kejval.

V letošním roce organizovali Olympijské běhy sokolové v Budyni nad Ohří, Hlubokých Mašůvkách, Horním Jelení, Kamenici, Klášterci nad Orlicí, Lelekovicích, Moravských Budějovicích, Mšeném, Osíku, Pardubicích, Praze v parku Královka, Roudnici nad Labem, Ústí nad Orlicí, Velké Bystřici, Velkých Bílovicích a v Zásadě.

Poděkování předsedy ČOV Jiřího Kejvala a informace o letošním Olympijském běhu naleznete také v příloze.