Fenomenální bikeři ze Sokola Veltěž vezou medaile z mistrovství Evropy! / 05.09.2018

Naprosto fenomenálního výsledku dosáhli na mistrovství Evropy MTB do 17 let v italském horském středisku Pila závodníci týmu ADASTRA Sokol Veltěž. Bikerka Aneta Novotná získala zlato v ve štafetách a stříbro v MTB Cross Country, Filip Jech byl bronzový!

Hned první závodní den rozjela Aneta Novotná parádně týmovou štafetu kadetek, kdy na favorizovaný tým Švýcarska najela téměř 40s. V následujících dvou úsecích Janové Sáska a Zatloukal tento náskok skvěle ubránili. Neskutečný úspěch, neskutečná radost a neskutečný pocit, který musíte asi jenom zažít. Stupně vítězů a česká hymna na počest nejlepších sportovců Evropy!

A aby toho nebylo málo, v posledním závodě ME v Cross Country  Aneta Novotná po dalším parádním výkonu vybojovala stříbrnou medaili v individuálním závodě. Opět stupně vítězů, tentokráte jako první poražená. Aneta se tak může také pyšnit titulem vicemistryně Evropy!

V

V závodě kadetek měl ADASTRA Sokol Veltěž i druhé želízko - Zuzanu Kadlecovou. Ta ve štafetě obsadila výborné 16. místo v konkurenci 85 týmů. V individuálním závodě se Zuzana Kadlecová nejprve z 50. startovní pozice prodrala až k 15. místu. Bohužel další posun vpřed jí znemožnil těžký pád po nesportovním manévru soupeřky. Zuzana ale bojovala dál, a cílovou páskou nakonec projela na 31. místě.

Další medaili pro sokolské zástupce nakonec vybojoval starší žák Filip Jech. Svou první účast na mistrovství Evropy proměnil v bronz svou v závodě štafet starších žáků. Navíc v individuálním závodě Filip obsadil vynikající 21. místo ze 138 závodníků na startu.

Celkem tedy závodníci teamu ADASTRA Sokol Veltěž vezou z tohoto mistrovství tři medaile z celkově pěti pro českou reprezentaci!