Juniorští přeborníci ČOS ve volejbale jsou ze Sokola Mniochovo Hradiště / 14.09.2018

Turnaj přeboru České obce sokolské juniorů ve volejbale se i v letošním roce uskutečnil v městské hale ve Zruči nad Sázavou. Na IX. ročník turnaje Sokol Junior Cupu se sjela sestava špičkových týmů - tři sokolská družstva doplnila Lokomotiva Česká Lípa a dvě družstva VK Ostrava a VK Dukla Liberec.

Většina utkání v obou zákadních skupinách byla poměrně vyrovnaná. Skupinu podle očekávání vyhrál A tým Ostravy, který ale letos nedominoval tolik jako v minulém ročníku. Sez ztratil se Sokolem Mnichovo Hradiště, jehož hráči se dokázali oklepat z debaklu v první sadě a ve druhém setu Ostravu o 100% lepším výkonem viditelně překvapili. Třetí v A skupině skončil Sokol Šlapanice, který uhrál set na Mnichovo Hradiště, ale ztratil set s Duklou B. Také skupina B byla vyrovnaná, když Dukla A remizovala s Loko Česká Lípa, ale pak ztratila set s Ostravou B.

V první semifinále Ostrava A hladce přehrála Duklu Liberec A, ale druhé semifinále bylo vyrovnanou bitvou o každý míč. Po prvním prohraném setu se Sokol Mnichovo Hradiště dokázal ve druhé sadě zlepšit a oplatit České Lípě porážku z první sady stejným poměrem bodů. V rozhodujícím tie-breaku vedl Sokol Mnichovo Hradiště 14:12, ale chybou v útoku do minimálního autu Česká Lípa vyrovnala a další chybou na nahrávce pak šla do vedení. Následným útokem Sokol MH ještě vyrovnal na 15:15, ale po dobrém útoku Lípy ukončila zápas chyba na přihrávce. Z postupu do finale se radovala Česká Lípa.

V zápasech o konečné pořadí zdolala Dukla B mladý tým Sokola Česká Třebova II a Sokol Šlapanice podlehl VK Ostrava B. V utkání o třetí místo zdolala Dukla Liberec A již unavené družstvo Sokola Mn.Hradiště, které celý turnaj odehrálo téměř bez střídání, a tak první nahrávač po prohraném semifinále přenechal místo loňskému nahrávači žáků. Přesto Sokol nedal Dukle nic zadarmo a prohrál sice 0:2, ale oba sety až v koncovkách. I přes porážku se Sokol Mnichovo Hradiště stal pro rok 2018 přeborníkem ČOS, když tento titul získal už postupem mezi 4 nejlepší družstva. Druhé místo obsadil Sokol Šlapanice a třetí Sokol Česká Třebová II. Ve finale se utkala Ostrava A s Lokomotivou Česká Lípa a v první sadě jednoznačně dominovala. Ve druhém setu se ale Česká Lípa dostala do herní eufórie a vyšlo ji vše. Proto musel utkání rozhodnout tie-break, který si Ostrava zkušeně pohlídala.

Pořadí týmů – Sokol Junior Cup:

1. VK Ostrava A

2. Loko Česká Lípa