Noc sokoloven v Tyršově domě v Praze / 17.09.2018

Plavání v nejstarším bazénu v Praze zdarma, prohlídky, workshopy a loutková představení pro děti. Navštivte v pátek opět Tyršův dům! Jeho počátky, dnešního sídla České obce sokolské, sahají až do středověku. Za svou existenci prošel několika přestavbami a přístavbami a mnohokrát změnil majitele. V rámci čtvrtého ročníku Noci sokoloven máte jedinečnou možnost tyto prostory, z nichž některé části zůstávají oku široké veřejnosti během roku skryty, navštívit! Tyršův dům se zájemcům otevře v pátek 21. září v 17 hodin a rozhodně je na co se těšit!

Již počtvrté se v rámci Noci sokoloven otevřou brány Tyršova domu a i v letošním roce je pro návštěvníky připraven bohatý program. Velký zájem je tradičně o komentované prohlídky Tyršova domu. V letošním roce se uskuteční dvě, a to v 10 a v 17 hodin. Jedním z největších lákadel pak pravidelně bývá večerní výstup na střechu velké tělocvičny, odkud se naskýtá krásný výhled na Prahu, kterému dominuje panorama Hradčan. Roku 1925 sem při slavnostním otevření vystoupal i Tomáš Garrigue Masaryk. Kromě toho je pro návštěvníky připraven další zajímavý program, a to například workshopy karate, šermu, parkouru a trampolín, čtení sokolských pohádek, loutková představení pro děti, výstava Bachmač 1918–2018, kterou nám zapůjčila Československá obec legionářská, dětský koutek či soutěž o permanentky do bazénu Tyršova domu.

Každoroční součástí programu Noci sokoloven, kterou návštěvníci s oblibou využívají, je možnost zaplavat si zdarma v bazénu Tyršova domu. Jedná se o nejstarší krytý plavecký bazén v Praze, vybudován byl roku 1925 a je plněn pramenitou vodou z Petřína. Pro plavce je k dispozici 5 plaveckých drah o hloubce 1,5 až 2,5 metru s teplotou vody 26°C. Celková délka bazénu čítá 25 metrů.

Novinkou v letošní nabídce aktivit Noci sokoloven v Tyršově domě jsou loutková divadla pro děti a následné přespání dětí v úžasných prostorách dochovaného barokního sálu Petřín, který je součástí Michnova paláce, tedy jedné z částí samotného Tyršova domu. Pojmenování paláce je odvozeno od jeho majitelů, Michnů z Vacínova, kteří objekt získávají někdy kolem roku 1616.  Majetkem rodu pak zůstal palác necelých padesát let.

Přijďte tedy v pátek 21. září prozkoumat tyto historické prostory a vyzkoušet si něco nového. Těšíme se na vás!

Podrobný program a další informace naleznete v sekci Noc sokoloven v Tyršově domě nebo na webových stránkách www.sokolskepamatky.eu.