Noc sokoloven ještě nekončí, vyvrcholí v sobotu 29. září v Tyršově domě / 24.09.2018

Letošní Noc sokoloven vyvrcholí v sobotu 29. září v Tyršově domě akcí Be Active Night, při níž se sídlo Sokola otevře všem, kteří si chtějí zasportovat, o sportu se něco dozvědět nebo jen aktivně trávit sobotní večer. Zasportovat si přijdou i současní i bývalý vynikající sportovci, například atlet Jan Kudlička (5. místo na OH 2016), beachvolejbalistka Kristýna Kolocová-Hoidarová (4. místo OH 2012) nebo atlet Štěpán Janáček ( OH 2000, 2004, 2008).

Od 18:00 do 22:00 se každý návštěvník může nejen podívat na špičkové ukázky tradičních netradičních sportů, ale také si je hned vyzkoušet v hodinových workshopech. Ve čtyřech tělocvičnách Tyršova domu se budou vyučovat základy pilates, akrobatického rokenrolu, break dance,žonglování, parkouru, ropeskippingu, aerobiku, mažoretek nebo stolního tenisu. Na nádvoří před Tyršovým domem pak budou zájemci moci vyzkoušet sportování se psem, tzv. musherský sport. Mimochodem – Česká republika patří k evropské špičce musherů a to především zásluhou závodníků Sokola Maxičky, kteří do Tyršova domu také dorazí.

Vrcholem zábavného sportovního programu bude noční běh po parku s nejkrásnějšími výhledy na Prahu - noční Fit běh Petřínem. Běh je určen těm, kteří mají rádi běhání, i těm, kteří mají rádi Prahu. Nevšední atmosféru běhu po tajuplných stezkách parku podtrhnou světelné prvky, které dostanou běžci na startu v Tyršově domě. Běh bude veden atletickými trenéry, kteří zaručí, že si jej užijí zkušení běžci i začátečníci či děti – bude naplánováno několik tras podle výkonnosti. Rozhodně doporučujeme akci pro celé rodiny!

Celý večer bude zdarma vstup do nejstaršího pražského krytého bazénu, bude se soutěžit o ceny ve sportovním kvizu nebo bude možnost potkat některého z českých olympioniků.

Podrobný program najdete ZDE: