Senioři poplavou v Tyršově domě přes La Manche / 08.02.2019

Senioři z celého Česka už popáté poplavou vzdálenost odpovídající nejslavnější dálkové plavecké destinaci, kanálu La Manche mezi Francií a Anglií. Soutěž ve štafetovém plavání „Přeplavme svůj La Manche“ pořádá projekt SenSen (Senzační senioři) Nadace Charty 77, letos i s podporou České obce sokolské. Senioři si svůj štafetový příspěvek totiž odplavou i v nejstarším pražském krytém bazénu v Tyršově domě.

Patronkou projektu je Lucie Leišová (na snímku), dálková a zimní plavkyně, která v roce 2014 jako teprve čtvrtá Češka přeplavala Gibraltarskou úžinu. Je také nadšenou podporovatelkou plaveckých aktivit Senzačních seniorů.

Projekt „Přeplavme svůj La Manche“ se mezi seniory těší velké oblibě. Do štafetového plavání se letos přihlásilo rekordních 20 klubů ze 17 měst. Pro srovnání - loni plavalo 14 seniorských klubů, o rok dříve 11.

Plavat se bude celý únor, pak nadace vyhlásí nejlepší týmy i jednotlivce. „Smyslem projektu není překonávat rekordy, ale udělat něco pro svoje zdraví. Přesto nás každý rok senioři překvapí svými úžasnými výkony,“ říká manažerka projektu SenSen Markéta Zajícová.

V roce 2018 senioři společnými silami uplavali za jediný měsíc neuvěřitelných 3 207 kilometrů a pomyslný kanál La Manche zdolali 94krát. Celkem se jich do štafetového plavání zapojilo 857.

Celkově se do soutěže ve štafetovém plavání letos zapojily kluby seniorů z Prahy, Brna, Českých Budějovic, Prachatic, Svitav, Pardubic, Rožnova pod Radhoštěm, Lovosic, Strakonic, Paskova, Litoměřic, Mostu, Plzně, Bruntálu, Poděbrad, Teplic a Liberce.

.