Silné sokolské zastoupení mezi trenérkami a cvičitelkami roku 2015 oceněnými ČOV / 11.04.2016

Nejlepší trenérky a cvičitelky roku 2015 napříč všemi sportovními odvětvími byly v pondělí 4. dubna vyhlášeny na slavnostním ceremoniálu v reprezentačních prostorách České národní banky. Ženy, které se věnují trénování a výchově různých věkových kategorií sportovců a v širokému spektru sportů od vrcholových po nesoutěžní, oceňuje již devátým rokem Komise rovných příležitostí ve sportu Českého olympijského výboru.

Více než 30 žen převzalo letos ocenění například z rukou legendární gymnastky a také úspěšné trenérky Věry Čáslavské, předsedy Českého olympijského výboru Jiřího Kejvala nebo starostky České obce sokolské Hany Moučkové.
„Je nám líto, že nemůžeme dát ceny mnohem více trenérkám a cvičitelkám, protože by si jich to zasloužily stovky. Pracují nezištně, dobrovolně, vytrvale. Tak alespoň skrze oceněné ke všem posíláme velké díky,“ uvedla předsedkyně Komise rovných příležitostí ve sportu Naďa Knorre.
Na podium si pro cenu přišly trenérky a cvičitelky ze 13 krajů ČR. Za Českou obec sokolskou byly pro toto ocenění za rok 2015 navrženy příslušnými útvary a následně ČOV oceněny cvičitelky Ivana Jiránková, Lenka Kocmichová, Jindra Košťálová Jindřiška Nečesaná a trenérky Renata Chomoutová (moderní gymnastika) a Jana Horáčková (krasojízda). Diplom Mezinárodního olympijského výboru za přínos do oblasti sportu žen získala profesorka Anna Hogenová (sokolská župa Jana Podlipného). Cenu Věry Čáslavské pak přímo z jejích rukou převzala legendární gymnastka a trenérka Věra Růžičková (Sokol Brno I).