2017 rok československých legií

Jaromír Ježek, judo, olympionik OH RIO 2016, člen oddílu juda T. J. Sokol Praha Vršovice / 09.08.2016

Začal jsem v Sokole

• Životopis

Jaromír Ježek (* 13. listopad 1986 Hradec Králové, Československo) je reprezentant České republiky v judu. Ježek pochází ze sportovní rodiny. Otec je bývalý házenkář a matka bývalá atletka a gymnastka. S judem začal v 8 letech v rodném Hradci Králové. Do Prahy se přistěhoval v 10 letech.
Studoval Gymnázium Nad Štolou a později Fakultu tělesné výchovy a sportu na Karlově univerzitě. V roce 2012 získal titul bakalář.
Je ženatý, začátkem roku 2011 se mu narodil syn Jaromír.
Je členem klubu Judo Sokol Praha Vršovice.
Jeho trenérem je uznávaný český odborník na judo Zdeněk Kasík. Reprezentační trenér Petr Lacina. Od roku 2013 spolupracuje s Davidem Dubským jako kondičním trenérem.

• Přehled medailí

Mistrovství Evropy v judu bronz ME 2011 lehká váha

Mistrovství Evropy do 23 let bronz ME23 2008 lehká váha

Mistrovství Evropy do 20 let bronz ME20 2005 lehká váha

• Zajímavosti

Jak se mu říká: Ježour, Jéža.
Zvláštní znamení: Před závodem si srovná vždy ve stejném pořadí oblečení do koše: nejprve mikinu, pak tričko, nakonec ponožky.

• Další informace

Děkujeme za reprezentaci judistovi Jaromíru Ježkovi na LOH RIO 2016! Umístil se na 33. místě. Podívejte se na reportáže, zdroj Česká televize.
první reportáž - záznam sestřih judo kategorie 73kg M a 57 kg M
druhá reportáž - rozhovor s Jaromírem Ježkem: Věřil jsem, že soupeř udělá chybu