Trojice veletrhů FOR TOYS, FOR BABIES, FOR GAMES / 29.11.2016

Veletrh hraček a her FOR TOYS, veletrh potřeb pro děti a kojence FOR BABIES a veletrh videoher a interaktivní zábavy FOR GAMES 2016 se uskutečnil od 6. do 9. října 2016 na výstavišti PVA EXPO PRAHA v Letňanech. Česká obec sokolská byla partnerem veletrhu.

V Letňanech otevřely ve čtvrtek 6. října své brány veletrhy For Toys, For Babies a For Games. Program tohoto trojlístku veletrhů, obdobně jako při dubnovém veletrh For Kids, výrazně obohatila Česká obec sokolská, která byla partnerem doprovodného programu veletrhu For Toys. Díky tomu mohli návštěvníci veletrhu navštívit nejen veletržní stánek ČOS, ale také zhlédnout řadu pódiových vystoupení z různých sokolských jednot, které tak výrazně obohatily letošní veletržní dění. K dispozici byla rovněž přilehlá plocha o velikosti zhruba 550 metrů čtverečních, která se stala neobvyklou oázou zážitků a pohybu. Děti si na ní mohly vyzkoušet své pohybové schopnosti, ale také se odreagovat.Vysoká návštěvnost této části expozice svědčí o tom, že zájem dětí a rodičů byl značný. Program pro příchozí během čtyř dní zabezpečovalo 44 cvičitelů z pražských jednot, pro děti byl připraven sportovní a kulturní program (vystoupil loutkářský soubor Frydolín Sokola Hostivař) a do pohybových aktivit se aktivně zapojilo více než 1 500 dětí. Návštěvníci stánku ČOS měli možnost se blíže seznámit s činností Sokola a také zde získat přehled o sokolských tělocvičných jednotách v Praze – jejich seznam s kontaktními údaji a s uvedením jednotlivých oddílů působících v jednotě. Na pódiu ve vstupní hale mohli návštěvníci zhlédnout ukázky z rozmanité činnosti různých sokolských oddílů. Na tomto pódiu se představilo v 66 vystoupeních zařazených do 8 komponovaných bloků 13 sokolských tělocvičných jednot: Libeň, Opava, Vyšehrad, Vysočany, Český Brod, Kampa, Praha Vršovice, Karlín, Vinohrady, Prosek, Hanspaulka, Sokol Pražský, Hodkovičky.