Přebory OS – Národní házená

2018

Ve 2. polovině června proběhly na různých místech naší vlasti vrcholné akce svazu národní házené – Mistrovství České republiky a Poháry mládeže, kam se kvalifikovala nejúspěšnější družstva z celých Čech a Moravy. Jako každým rokem se mladí sokolští sportovci mohli pochlubit nejedním pěkným úspěchem. Nejlépe si vedly dorosty Sokola Krčín. Jak chlapci na mistrovském turnaji ve Stupně tak i děvčata před domácím publikem vybojovali tituly vicemistrů republiky, když se museli sklonit pouze před svými soky ze západních Čech, které v současnosti národní házené jednoznačně dominují na všech frontách. Starší žáci téhož oddílu vybojovali bronzové medaile na mistrovství ve Studénce. Jejich oddílové kolegyně pak obsadily 5. místo na závěrečném turnaji v Modřanech. Vynikajícím způsobem se také dařilo dorostenkám Sokola Bakov, které pro tuto středočeskou sokolskou baštu po delší době vybojovaly opět cenný kov, když na již zmíněném mistrovství v Krčíně obsadily 3. příčku. Méně se již dařilo starším žákům tohoto oddílu, kteří na svém mistrovském turnaji skončili poslední. Bohatší zastoupení měla ČOS na méně prestižních pohárech mládeže. Mezi mladšími žačkami na domácí půdě vybojovaly borkyně Sokola Tymákov 2. místo a zdatně jim sekundovaly také jejich sestry ze Sokola Bakov, které skončily 4. Hned trojí zastoupení měla naše Obec v kategorii mladších žáků, kterou hostila Dobruška. Pohříchu zástupci Sokola startovní pole na tomto turnaji uzavíraly: 4. Tymákov, 5. Bakov a 6. Dobruška. Mnohem veselejší už to bylo v Oseku nad Bečvou, kde si daly dostaveníčko starší žačky a házenkářky Sokola Tymákov zde suverénním způsobem zvítězily. Dívky z Dobrušky pak skončily předposlední, když si v některých utkáních vybraly trochu smůly. Mezi dorostenkami se znovu pochlapily tymákovské sportovkyně, které v klání probíhajícím v Blovicích obsadily 3. místo a konečně v kategorii dorostenců, která se odehrávala v Nýřanech, brali národní házenkáři Sokola Dobruška 4. místo a jejich bratři z Bakova zde skončili sice poslední, nicméně s poměrně mladým a perspektivním kádrem. Celkově tedy representanti sokolských jednot vybojovali na Mistrovstvích České republiky 2 stříbrné a 1 bronzovou medaili a přidali na pohárech mládeže jednom 1., 2. i 3. místu. Oproti minulým letům se jedná o nepatrný ústup ze slávy, přesto výsledky sokolských družstev na výše zmíněných vrcholných akcích bezpečně dokazují, že o budoucnost naší původní míčové hry v oddílech NH sokolských jednot je velmi dobře postaráno.

Přebor ČOS 2017 - žačky 17.12. 2017 v Plzni – Bolevci

Výsledky a zpráva ze soutěže