Vyšlo říjnové vydání časopisu Sokol

To, jak je život pestrý a rozmanitý, svým způsobem dokládá i říjnové vydání časopisu Sokol a v něm obsažené zprávy ze všech oblastí činností v Sokole. Z témat, která obsahuje, dominují dvě – oslavy Památného dne sokolstva 8. října, který byl letos poprvé slaven jako významný den České republiky, a státní svátek 28. října, při němž jsme si připomínali již 101. výročí vzniku Československa.

Starostka ČOS oceněna u příležitosti 28. října Medailí Za zásluhy I. stupně

U příležitosti výročí založení samostatné republiky 28. října udělil prezident ČR Miloš Zeman Medailí Za zásluhy I. Stupně starostce České obce sokolské Haně Moučkové, a to za zásluhy o stát v oblasti výchovy. Starostka Moučková převzala ocenění na slavnostním ceremoniálu ve Vladislavském sále Pražského hradu.

Premiéra Sokolského běhu republiky

V říjnu jsme začali „ukrajovat“ z druhé stovky let, které uplynuly od vyhlášení samostatnosti naší země – připomenuli jsme si již 101. výročí vzniku samostatného československého státu. Letos poprvé sokolové oslavili toto výročí novým projektem, Sokolským během republiky. I když se jednalo o jeho první ročník, organizátoři jsou přesvědčeni, že byl položen základní kámen k nové sokolské tradici a Sokolské běhy republiky se budou v tento výroční den konat každoročně na řadě míst po celé republice.

Oslavy vzniku samostatného státu

Sokolové po celé republice si v pondělí 28. října připomenuli s celou českou veřejností výročí vzniku samostatného československého státu. Oficiální oslavy letošního 101. výročí vzniku Československa zahájil 28. října za účasti prezidenta republiky Miloše Zemana, předních ústavních činitelů a veřejnosti pietní akt u Národního památníku na Vítkově, při němž za Českou obec sokolskou položila věnec starostka ČOS sestra Hana Moučková.

Sokol opět obohatí program veletrhu For Toys

Již tradičně obohacuje Česká obec sokolská veletrh For Toys, který se pravidelně koná na výstavišti PVA v Praze Letňanech. Bude tomu tak i letos ve dnech 17.–20. října, kdy ČOS je opět partnerem doprovodného programu tohoto veletrhu, na němž po celou dobu konání veletrhu vedle svého stánku v hale 1 nabídne dětem gymzónu s širokou nabídkou sportovního vyžití. V sobotu a v neděli se ČOS také bude prezentovat na pódiu ve vstupní hale.

Památný den sokolstva slaví sokolové s novým praporem prezidenta republiky

Od časného úterního rána si celá republika připomínala spolu se sokoly významný den ČR – Památný den sokolstva, který se každoročně slaví 8. října. Po celý tento den se konalo po celé republice množství vzpomínkových akcí, jejichž vrcholem bylo v odpoledních hodinách pietní shromáždění v sídle České obce sokolské – v Tyršově domě v Praze. Při příležitosti tohoto významného dne předal prezident republiky Miloš Zeman do rukou starostky ČOS Hany Moučkové prezidentský prapor, který nechal pro Sokol zhotovit.

Brožura k Památnému dni sokolstva

K dispozici pro umístění na webu nebo pro tisk je krásná brožura, přibližující smysl sokolského svátku, historické souvislosti i osudy některých sokolských hrdinů.

Zářijové vydání časopisu Sokol s novou grafikou

Červnový 12. sjezd ČOS mimo jiné schválil nový vizuální styl České obce sokolské. Jemu se přizpůsobil i časopis Sokol ve svém zářijovém vydání, které právě vychází. V něm vedle nové grafiky naleznete řadu zajímavých zpráv – vedle zpravodajství ze Sjezdu seznamuje blíže se schválenou strategií Sokol 2030, přináší rozhovor s autorem nového vizuálního stylu a samozřejmě mnohé další informace o dění v Sokole v letních měsících.

VÝZVA K PODÁVÁNÍ ŽÁDOSTÍ - PODPORA MATERIÁLNĚ TECHNICKÉ ZÁKLADY SPORTU

MŠMT vyhlašuje Výzvu V5 SPORT. Tato výzva se týká investičních záměrů jednot pro rok 2020 k podávání žádostí o investiční dotace (v rámci programu 133 530 Podpora materiálně technické základny sportu 2017 až 2024 a jeho podprogramu 133D 531 Podpora materiálně technické základny sportu – určeno tělocvičným jednotám, tělovýchovným jednotám a SK - spolkům i pobočným spolkům - Výzva V5).

Sokolský běh republiky oslaví 28.říjen pohybem. Stane se tradicí, věří sokolové.

Vběhnout do druhé stovky věku naší země, a to doslova, to si dali za cíl organizátoři nového běžeckého projektu s názvem Sokolský běh republiky. Konat se bude každoročně na výročí založení Československa 28. října. Organizátoři 1. Sokolského běhu republiky se ve středu sešli v Tyršově domě aby potvrdili, že jsou na letošní závody připraveni. Tradice založena!

Všechny aktuality

<<  Srpen 2019  >>

Staň se sokolem

Už 150 let rozvíjíme tělo, ducha i mysl.

Chci vědět více