Sokol opět obohatí program veletrhu For Toys

Již tradičně obohacuje Česká obec sokolská veletrh For Toys, který se pravidelně koná na výstavišti PVA v Praze Letňanech. Bude tomu tak i letos ve dnech 17.–20. října, kdy ČOS je opět partnerem doprovodného programu tohoto veletrhu, na němž po celou dobu konání veletrhu vedle svého stánku v hale 1 nabídne dětem gymzónu s širokou nabídkou sportovního vyžití. V sobotu a v neděli se ČOS také bude prezentovat na pódiu ve vstupní hale.

Výstup na Blaník 28. října 2019

Sokolská župa Blanická zve všechny příznivce turistiky a přírody, sestry a bratry k výstupu na Blaník u příležitosti vzniku ČSR. Doporučené jsou tři trasy, sraz je v 11 hodin na vrcholu.

Památný den sokolstva slaví sokolové s novým praporem prezidenta republiky

Od časného úterního rána si celá republika připomínala spolu se sokoly významný den ČR – Památný den sokolstva, který se každoročně slaví 8. října. Po celý tento den se konalo po celé republice množství vzpomínkových akcí, jejichž vrcholem bylo v odpoledních hodinách pietní shromáždění v sídle České obce sokolské – v Tyršově domě v Praze. Při příležitosti tohoto významného dne předal prezident republiky Miloš Zeman do rukou starostky ČOS Hany Moučkové prezidentský prapor, který nechal pro Sokol zhotovit.

Brožura k Památnému dni sokolstva

K dispozici pro umístění na webu nebo pro tisk je krásná brožura, přibližující smysl sokolského svátku, historické souvislosti i osudy některých sokolských hrdinů.

Zářijové vydání časopisu Sokol s novou grafikou

Červnový 12. sjezd ČOS mimo jiné schválil nový vizuální styl České obce sokolské. Jemu se přizpůsobil i časopis Sokol ve svém zářijovém vydání, které právě vychází. V něm vedle nové grafiky naleznete řadu zajímavých zpráv – vedle zpravodajství ze Sjezdu seznamuje blíže se schválenou strategií Sokol 2030, přináší rozhovor s autorem nového vizuálního stylu a samozřejmě mnohé další informace o dění v Sokole v letních měsících.

VÝZVA K PODÁVÁNÍ ŽÁDOSTÍ - PODPORA MATERIÁLNĚ TECHNICKÉ ZÁKLADY SPORTU

MŠMT vyhlašuje Výzvu V5 SPORT. Tato výzva se týká investičních záměrů jednot pro rok 2020 k podávání žádostí o investiční dotace (v rámci programu 133 530 Podpora materiálně technické základny sportu 2017 až 2024 a jeho podprogramu 133D 531 Podpora materiálně technické základny sportu – určeno tělocvičným jednotám, tělovýchovným jednotám a SK - spolkům i pobočným spolkům - Výzva V5).

Sokolský běh republiky oslaví 28.říjen pohybem. Stane se tradicí, věří sokolové.

Vběhnout do druhé stovky věku naší země, a to doslova, to si dali za cíl organizátoři nového běžeckého projektu s názvem Sokolský běh republiky. Konat se bude každoročně na výročí založení Československa 28. října. Organizátoři 1. Sokolského běhu republiky se ve středu sešli v Tyršově domě aby potvrdili, že jsou na letošní závody připraveni. Tradice založena!

Odneste si z #BEACTIVE Noc sokoloven 2019 zajímavé ceny!

Na letošní #BEACTIVE Noc sokoloven se budete mít možnost vyhrát zajímavé ceny, a to hned v několika soutěžích.

Letošní #BEACTIVE Noc sokoloven se zúčastní 130 jednot

Už popáté se během nadcházejícího víkendu otevřou brány sokoloven ve všech regionech České republiky. Sokolové tak už tradičně odhalí, jaké architektonické poklady skrývají budovy v centrech měst a obcí, okolo kterých lidé každý den chodí, ale kam kromě místních sokolů a dalších sportovců málokdo vkročí. Letos se do projektu #BEACTIVE Noc sokoloven zapojí přes 130 sokolských objektů.

Letošní #BEACTIVE Noc sokoloven doprovodí živé obrazy

Blíží se Noc sokoloven 2019, jedna z nejpopulárnějších sokolských akcí. Ta je od minulého roku součástí projektu Evropské komise Evropský týden sportu (EWOS). Duší Noci sokoloven je už od počátku Kateřina Pohlová, vedoucí oddělení Vzdělavatelského odboru ČOS.

Všechny aktuality

<<  Červen 2019  >>

Staň se sokolem

Už 150 let rozvíjíme tělo, ducha i mysl.

Chci vědět více