Sokolové si připomenuli výročí konce 2. světové války

Sokolové si spolu s českou veřejností připomenuli 74. výročí od konce 2. světové války. Samozřejmě nechyběli ani na hlavní oficiální akci ke Dni vítězství v Národním památníku v Praze na Vítkově, kde se za přítomnosti prezidenta republiky, předsedů obou parlamentních komor, předsedy vlády, nejvyšších představitelů Ministerstva obrany ČR a Armády ČR, válečných veteránů, zástupců spolků a dalších organizací uskutečnil pietní akt k uctění památky padlých hrdinů, kteří položili život za naši vlast. Za Českou obec sokolskou položila k památníku věnec starostka České obce sokolské sestra Hana Moučková.

Vyšlo dubnové vydání časopisu Sokol

Je toho opravdu hodně, co se za uplynulý měsíc v Sokole odehrálo. Výbor ČOS projednával, vedle další agendy, přípravu blížícího se 12. sjezdu ČOS a rovněž se seznámil s prezentací Strategie 2030, byli vyhlášeni nejlepší sportovci ČOS v roce 2018, na 500 dětí navštívilo při veletrhu For Kids sokolskou gymzónu, probíhají nácviky na světovou gymnaestrádu, uskutečnila se první část národní přehlídky sokolských divadel – o tom všem a mnohém dalším si můžete přečíst v dubnovém vydání časopisu Sokol, které právě vyšlo.

S Evou Samkovou se fotili i Vycpálkovci, dojala mne starostka Karolinky, říká Petr Syrový

Petr Syrový je předsedou Odbor sportu ČOS už 6 let, a přestože mezi čerstvě vyhlášenými Nejlepšími sportovci ČOS byli světoví i evropští medailisté a extraligové týmy kolektivních sportů, současné období za nijak výjimečné v historii sokolského sportu nepovažuje. Ale úspěšné určitě je, dodává.

Nejlepším sokolským sportovcem roku 2018 je vzpěrač Jiří Orság

Vzpěrač Jiří Orság a atleti Vít Müller a Barbora Malíková se stali nejlepšími sportovci České obce sokolské za rok 2018 ve svých kategoriích. V týmových sportech pak dominovali basketbalistky z Hradce Králové, basketbaloví kadeti z Písku, házenkářští dorostenci z Nového Veselí a volejbalové kadetky ze Šternberka.

Starostka ČOS pozdravila jménem sokolů celostátní konferenci Klubu českých turistů

Starostka České obce sokolské se o víkendu zúčastnila celostátní konference Klubu českých turistů, jejíž delegáty pozdravila jménem svým i jménem celé České obce sokolské. Oba tyto spolky, které patří k nejstarším v republice, pojí společně vyznávané hodnoty, pohnuté okamžiky naší historie a především přátelské vztahy a dlouhodobá spolupráce jak v minulosti, tak v současnosti.

Divadlo se usídlí v Tyršově domě, poprvé v pondělí

V pondělí 29.4. v 19:00 odstartuje představením sokolského Divadla pod Petřínem projekt, který by měl oživit Tyršův dům a přivést do něj divadlo, poezii, hudbu - zkrátka více kultury. Bláznivá komedie francouzského dramatika Erika Assouse "Můj nejlepší kamarád" začne v 19:00 a lístky se dají koupit buď na místě před představením, nebo v předporodeji na www.goout.net.

Sokolové na výcviku u Hradní stráže tentokrát s účastí až z Ameriky

Dvakrát v roce pořádá Česká obec sokolská ve spolupráci s Hradní stráží výcvik krojovaných sokolů a sokolek v pořadové přípravě. Zájem o výcviky neutichá, naopak, právě probíhající dubnový termín je nabitý do posledního místa a co víc, zúčastní se ho i zástupce Amerického Sokola a Sokola Mnichov. Hojné zastoupení mají tentokrát i pražské jednoty. Tradičně čeká všechny účastníky i doprovodný program a závěrečný pochod v sokolských krojích z Pražského hradu do Tyršova domu k soše Miroslava Tyrše.

Jaroměřský kros 2019 již v neděli 7. dubna

Běh pro širokou veřejnost, přebor ČOS v přespolním běhu a přebor Královéhradeckého kraje členů Českého atletického svazu, závod ISCAREX poháru 2019 – to vše je Jaroměřský kros, jehož letošní ročník se koná v neděli 7. dubna.

Březnové vydání časopisu Sokol

Sokol na Slovensku letos slaví „stovková” výročí. O nich i o současném životě slovenského Sokola hovoří v březnovém časopisu Sokol starosta Sokolské únie Slovenska bratr Vladimír Holčík. V Poříčí nad Sázavou otevřeli sokolové nově zrekonstruovanou sokolovnu, na desítkách míst po celé republice se konaly další sokolské šibřinky, plesy a bály, představujeme výraznou sokolskou osobnost – bratra Vladimíra Prchlíka. Začíná také nový seriál, který představuje jednotlivé oblasti sokolské všestrannosti. Další zajímavé informace jsou i z oblasti vzdělavatelské – mimo jiné o připravovaném novém kulturním projektu… O tom a mnohém dalším si můžete přečíst v březnovém časopisu Sokol, které právě vyšlo.

Sokol od 4. do 6. dubna opět obohatí veletrh For Kids

Výstaviště PVA Expo Praha bude od 4. do 7. dubna patřit souboru veletrhů pro celou rodinu For Family. Celkem čtyři veletrhy – For Kids, Aktiv 55+, For Pets a For Horse – osloví všechny návštěvníky: děti a jejich maminky, milovníky zvířat, cestovatele, ale i aktivní seniory. Česká obec sokolská je letos opět partnerem doprovodného programu veletrhu For Kids, který tak výrazně obohatí.

Všechny aktuality

<<  Listopad 2018  >>

Staň se sokolem

Už 150 let rozvíjíme tělo, ducha i mysl.

Chci vědět více