Letošní #BEACTIVE Noc sokoloven doprovodí živé obrazy

Blíží se Noc sokoloven 2019, jedna z nejpopulárnějších sokolských akcí. Ta je od minulého roku součástí projektu Evropské komise Evropský týden sportu (EWOS). Duší Noci sokoloven je už od počátku Kateřina Pohlová, vedoucí oddělení Vzdělavatelského odboru ČOS.

Sokolská kapka krve - v prvním pololetí 2019 opět více sokolských dárců!

Sokolové opět pomáhali zachraňovat životy a bylo jich víc než vloni. V 1. pololetí 2019 darovalo krev 131 sokolů při 216 odběrech, což je zhruba o 10 % více než ve stejném období loňského roku (123 dárců, 196 odběrů). "Je to skvělá zpráva. Jistě i na základě výzvy sestry starostky se přihlásilo mnoho nových jednot, některé i s výraznými počty odběrů ( např. Žalkovice). Na předních příčkách ale změny nejsou – 1. místo má stále Sokol Komárov," uvádí koordinátor sokolského projektu Vít Jakoubek ze Zdravotní komise ČOS.

Využijte nabídku S-energie a ušetřete na fakturách za odběr elektřiny a plynu

Neplaťte víc, než musíte. To je smysl sokolského projektu, určeného nejen jednotám, ale i jednotlivcům. Víme, že orientovat se v cenách a nabídce energetických společností je extrémně složité. Cenová kalkulačka na webu S-energie dokáže vaše současné smlouvy vyhodnotit a případně nabídnout levnější řešení.

Kámen zmizelých už připomíná poslední pobyt radisty Jiřího Potůčka

Radista z výsadku Silver A Jiří Potůček-Tolar by se 12. července letošního roku dožil sta let. Osud mu však nedopřál oslavit ani 23. narozeniny. Jemu a dalším šesti popraveným sokolům ze sokolské odbojové skupiny S 21 B věnovala Sokolská župa Podkrkonošská-Jiráskova 7. července letošního roku první sokolské Kameny zmizelých (Stolperstaine) v Královéhradeckém kraji.

Americký sokol zkoumá historii sokolských jednot u nás. Neztraťte svou historii, vyzývá

Sokolského historika z amerického Texasu, bratra Rome Milana, v současné době můžete potkat na různých místech po celé České republice, kde intenzivně pracuje na studii o historii českých, moravských a slezských sokolských jednot. Podklady pro svou práci potřebuje získat co nejdříve – nedávno mu totiž byla diagnostikována nemoc, která mu cestování v brzké době znemožní.

Bazén v Tyršově domě bude o prázdninách uzavřen

V letních měsících (červenec–srpen) bude uzavřen plavecký bazén v Tyršově domě. Naposledy před prázdninami je bazén pro veřejnost otevřen poslední červnový víken (29.–30. 6). Termín předpokládaného otevření po letní přestávce je o víkendu na přelomu srpna a září, tedy 31. 8. a 1. 9. 2019

V čele ČOS zůstává starostka Hana Moučková, sokolové začínají připravovat XVII. všesokolský slet 2024

Nové vedení České obce sokolské, strategie dalšího rozvoje hnutí a zahájení příprav XVII. všesokolského sletu 2024. To jsou nejdůležitější výsledky víkendového jednání 12. sjezdu jedné z nejtradičnějších českých organizací v pražském Tyršově domě.

Česká obec sokolská se loučí se sportovní legendou Zdeňkem Remsou

V sobotu 22. června 2019 opustil sokolské řady bratr Zdeněk Remsa – člen Sokola Studenec, sportovní legenda ČOS.

Starostka ČOS uctila památku padlých parašutistů

Jako každým rokem, i letos se před kostelem sv. Cyrila a Metoděje v Resslově ulici v Praze, na místě posledního hrdinského odporu sedmi parašutistů z akce Anthropoid, Silver A, Bioscop, Out Distance a Tin, konala pietní akce, jíž se zúčastnila rovněž starostka České obce sokolské Hana Moučková.

Červnové vydání časopisu Sokol

Závěr cvičebního roku je zde – ještě předtím, než se rozjedete na prázdniny a dovolené, se můžete seznámit s bohatým děním v Sokole, které zaznamenává červnové vydání časopisu Sokol. To tentokráte vychází již v polovině měsíce.

Všechny aktuality

<<  Červenec 2019  >>

Staň se sokolem

Už 150 let rozvíjíme tělo, ducha i mysl.

Chci vědět více