Popřejte šťastné a veselé pohlednicí z vlastních fotek

Obyčejnou SMS už k Vánocím nepřekvapíte, zkuste to novodobou pohlednicí. Vytvoříte a odešlete ji z mobilní aplikace Pohlednice Online nebo webu www.pohledniceonline.cz Pošta ji vytiskne na klasický pohlednicový papír a zajistí doručení do schránek kdekoliv v České republice i zahraničí. Na přední stranu pohlednice můžete umístit rovnou i několik fotek. A třeba je i doplnit stylovým, vánočním nebo retro rámečkem. Tipy a informace najdete na www.pohledniceonline.cz

Vyšlo listopadové elektronické vydání časopisu Sokol

Plno zpráv o dění v Sokole v měsíci listopadu a také o připravovaných akcích – takové je listopadové vydání časopisu Sokol, které samozřejmě přináší i řadu dalších informací ať již z historie, či o vydaných kalendářích na rok 2019 či o možnostech využít vánoční slevy v sokolském e-shopu.

Sokolské minerálky Ondrášovka za zvýhodněné ceny!

Hlavní partner České obce sokolské, společnost Ondrášovka a.s., připravil pro sokolské jednoty a župy možnost zakoupit minierálky Ondrášovka na své akce za zvýhodněné ceny. Lahve budou v "sokolských barvách" s etiketou s pěticí sokolských hodnot. Nabídka je zaměřena na ty, kteří pořádají akci s velkým počtem účastníků, nebo chtějí svým sportovcům zajistit pitný režim po delší doby.

Starostka ČOS oceněna u příležitosti 28. října Medailí Za zásluhy I. stupně

U příležitosti výročí založení samostatné republiky 28. října udělil prezident ČR Miloš Zeman Medailí Za zásluhy I. Stupně starostce České obce sokolské Haně Moučkové, a to za zásluhy o stát v oblasti výchovy. Starostka Moučková převzala ocenění na slavnostním ceremoniálu ve Vladislavském sále Pražského hradu.

Premiéra Sokolského běhu republiky

V říjnu jsme začali „ukrajovat“ z druhé stovky let, které uplynuly od vyhlášení samostatnosti naší země – připomenuli jsme si již 101. výročí vzniku samostatného československého státu. Letos poprvé sokolové oslavili toto výročí novým projektem, Sokolským během republiky. I když se jednalo o jeho první ročník, organizátoři jsou přesvědčeni, že byl položen základní kámen k nové sokolské tradici a Sokolské běhy republiky se budou v tento výroční den konat každoročně na řadě míst po celé republice.

Vyšlo říjnové vydání časopisu Sokol

To, jak je život pestrý a rozmanitý, svým způsobem dokládá i říjnové vydání časopisu Sokol a v něm obsažené zprávy ze všech oblastí činností v Sokole. Z témat, která obsahuje, dominují dvě – oslavy Památného dne sokolstva 8. října, který byl letos poprvé slaven jako významný den České republiky, a státní svátek 28. října, při němž jsme si připomínali již 101. výročí vzniku Československa.

Oslavy vzniku samostatného státu

Sokolové po celé republice si v pondělí 28. října připomenuli s celou českou veřejností výročí vzniku samostatného československého státu. Oficiální oslavy letošního 101. výročí vzniku Československa zahájil 28. října za účasti prezidenta republiky Miloše Zemana, předních ústavních činitelů a veřejnosti pietní akt u Národního památníku na Vítkově, při němž za Českou obec sokolskou položila věnec starostka ČOS sestra Hana Moučková.

Sokol opět obohatí program veletrhu For Toys

Již tradičně obohacuje Česká obec sokolská veletrh For Toys, který se pravidelně koná na výstavišti PVA v Praze Letňanech. Bude tomu tak i letos ve dnech 17.–20. října, kdy ČOS je opět partnerem doprovodného programu tohoto veletrhu, na němž po celou dobu konání veletrhu vedle svého stánku v hale 1 nabídne dětem gymzónu s širokou nabídkou sportovního vyžití. V sobotu a v neděli se ČOS také bude prezentovat na pódiu ve vstupní hale.

Památný den sokolstva slaví sokolové s novým praporem prezidenta republiky

Od časného úterního rána si celá republika připomínala spolu se sokoly významný den ČR – Památný den sokolstva, který se každoročně slaví 8. října. Po celý tento den se konalo po celé republice množství vzpomínkových akcí, jejichž vrcholem bylo v odpoledních hodinách pietní shromáždění v sídle České obce sokolské – v Tyršově domě v Praze. Při příležitosti tohoto významného dne předal prezident republiky Miloš Zeman do rukou starostky ČOS Hany Moučkové prezidentský prapor, který nechal pro Sokol zhotovit.

Brožura k Památnému dni sokolstva

K dispozici pro umístění na webu nebo pro tisk je krásná brožura, přibližující smysl sokolského svátku, historické souvislosti i osudy některých sokolských hrdinů.

Všechny aktuality

<<  Září 2019  >>

Staň se sokolem

Už 150 let rozvíjíme tělo, ducha i mysl.

Chci vědět více