Česká obec sokolská

1 061 jednot pohybová gramotnost založeno 1862

S Sport
Vztah k pohybu

Sokol přináší sport pro každého bez rozdílu věku a příjmu. Rozvíjí tělesnou zdatnost svých členů i ostatních. Pohyb považuje za součást zdravého životního stylu. Lidem pomáhá nacházet v pohybu radost.

O Občanství
Vztah k zemi

Sokol je vlastenecký v nejlepším smyslu slova. Své členy vede k lásce k rodné zemi a k úctě k duchovnímu dědictví našeho národa. Sokolové jsou hrdými, angažovanými občany své země, České republiky.

K Komunita
Vztah k obci

Sokol je místem setkávání a společné činnosti. Sokolové jsou aktivní silou ve své obci, hybatelem sportovních a kulturních aktivit. Sokolové jsou hrdí na svou vlastní tradici, kterou drží v úctě.

O Osobnost
Vztah k sobě

Sokol usiluje o celkový rozvoj osobnosti člověka. Vede své členy k čestnému a spravedlivému jednání, k aktivitě, samostatnosti a ke schopnosti pomáhat. Sokolským ideálem je člověk silný tělem i duchem.

L Laskavost
Vztah k sobě

Sokol je otevřený všem, kdo věří v sokolské hodnoty. Vede své členy ke skromnosti, k respektu k druhým, k pomoci slabším a ke vzájemné snášenlivosti. Buduje sounáležitost mezi generacemi.

L
Jednoty a župy

Cvičím se Sokolem

Cvičte pořád, cvičte správně, cvičte se chutí!

Cvičte pořád, cvičte správně, cvičte se Sokolem. Vše potřebné najdete ve videoseriálu České obce sokolské #cvičímsesokolem. Instruktážní cvičební videa pro všechny věkové kategorie připravují sokolští metodici ve spolupráci se známým sportovním youtuberem Tomášem Touhou a k vidění jsou na youtubovém kanále České obce sokolské a jejích sociálních sítích.

SPORT KOMUNITA

Sokolský běh republiky

Oslav republiku pohybem!

28. října slavíme založení samostatné republiky Sokolským během republiky! Kdo jiný než my, sokolové, kteří hráli při vzniku samostatného Československa klíčovou roli, a jak jinak než pohybem! Přidat se může každý, kdo má tuto zemi rád jako my.

Sokolský běh republiky se koná od roku 2019 a je organizován převážně (ale nejen) sokolskými jednotami. Závody mají délku 5 až 10 kilometrů, na řadě míst se konají i kratší dětské běhy. Největší akcí bývá pražský běh se zázemím v Tyršově domě na Malé Straně, kdy účastníci v národních barvách běží do Petřínských sadů.

SPORT, KOMUNITA, OBČANSTVÍ

Sokol roku

Ocenění sokolských osobností

Oceňujeme nejlepších osobnosti z našich řad. Stávají se jimi sportovci, kteří Sokol i Českou republiku reprezentují na světových akcích, stejně jako cvičitelé, kteří svým nadšením budují lásku k pohybu u generací našich členů.

Oceněné osobnosti či oddíly jsou vybírány napříč celým hnutím a všemi obory sokolské činnosti. Na slavnostním pódiu tak vedle sebe stojí čeští reprezentanti, lidé, kteří svůj volný čas obětavě věnují mládeži ať už jako cvičitelé nebo vedoucí sokolských kulturních souborů, nebo ti sokolové, kteří v minulém roce významně přispěli k rozvoji své komunity a občanského života.

KOMUNITA, SPORT, OSOBNOST

Šibřinky

Sokolské plesy, bály, tancovačky

Šibřinky jsou tradiční součástí společenského života českých obcí - první se konaly již v 19. století. Na popularitě nic neztratily - každoročně sokolské jednoty uspořádají od ledna do konce března několik set plesů, maškarních bálů, masopustů či tancovaček.

Přijďte na šibřinky ve vaší obci i vy. Zatancujete si, užijete společenského života, poznáte místní sokolovnu a také se zapojíte do tradice, která sahá až do dob českého národního obrození. Šibřinky už sice nemají tehdejší apel boje za českou věc, význam pro budování místní komunity jim ale zůstal!

KOMUNITA, LASKAVOST

Uctění památky odbojové skupiny S 21 B

Sokol Junior Cup Volejbal

Přebor ČOS ve volejbalu mládeže

Památný den sokolstva

Připomínka památky tisícovek sokolských obětí boje za svobodu a demokracii

Eshop
Aktuality

Projekt sokolské energie, která přinášel sokolům levnější tarifní ceny plynu a elektrické energie, se přiblížil ročnímu výročí. Projekt byl připraven jako sesterský projekt Skautské energie. Za celý rok se nicméně do projektu zapojilo pouze sedm sokolských žadatelů o změnu dodavatele. Za stejnou dobu ve Skautské energii to byla cca 7 000 žadatelů.

Dobrá zpráva pro milovníky plavání: bazén v Tyršově domě, nejstarší krytý plavecký bazén v Praze, bude v letošním roce mimořádně v provozu i v letních měsících. Dny, kdy bude přístupný veřejnosti, najdete níže.

Celkem 33 litrů krve darovali dobrovolní dárci se Sokola Komárov v rámci projektu Sokolská kapka krve v roce 2019. Celkem 28 dárců uskutečnilo 75 odběrů.

VÍCE AKTUALIT

SLEDUJTE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH