Sokolská krev pomáhá nemocným již čtvrtým rokem, vloni jí bylo 270 litrů

Více než 270 litrů krve darovali v roce 2019 členové České obce sokolské v rámci dobročinného projektu Sokolská kapka krve. Do projektu, který si klade za cíl rozšířit povědomí o nutnosti dárcovství krve nejen mezi sokolskou veřejností a získat nové dárce krve, se vloni zapojilo 230 dárců.

České vlajce je 100 let!

Před sto lety schválilo Národní shromáždění na svém zasedání 30. března 1920 Zákon č. 252/1920 Sb., kterým se vydávají ustanovení o státní vlajce, státních znacích a státní pečeti. Tento zákon rovněž stanovil podobu státní vlajky. Zajímavostí je, že současná sokolská vlajka vychází z principů jednoho z nepřijatých návrhů podoby státní vlajky.

Sokol cvičí on-line, seriál #cvičímsesokolem půjde na youtube

Zavřené sokolovny i venkovní sportoviště sokoly od pohybu neodradí. Od 12. března, kdy v Česku platí nouzový stav kvůli šíření koronaviru, řada jednot spustila na sociálních sítích pravidelné online cvičení pro zájemce všech věkových kategorií ze Sokola i široké veřejnosti. Seriál propracovaných cvičebních videí pro různé věkové kategorie, vedených zkušenými sokolskými cvičiteli, natáčí v Tyršově domě i Česká obec sokolská.

Zemřel dlouhouletý starosta a náčelník Sokola Vsetín Dušan Životský

Po těžké nemoci ve věku 89 let zemřel sokol tělem i duší, emeritní starosta i náčelník vsetínského Sokola, bratr Dušan Životský.

Nezapomeňte si pořídit předplatné časopisu SOKOL!

Změny v rámci strategie Sokol 2030 jste už určitě zaznamenali. Nová vizuální identita České obce sokolské se líbí, a tak je na čase udělat něco i s časopisem Sokol – vždyť v současné podobě vychází již patnáct let. Změny, k nimž v roce 2020 dochází, schválil na svém prosincovém zasedání Výbor ČOS.

Českobudějovičtí předškoláci cvičili se Sokolíkem Pepíkem

Další ze série workhopů projektu Se Sokolem do života proběhl v Českých Budějovicích I zde děti z místních mateřských škol navštivily celý svět. A jako správným dětem z 21. století jim to trvalo 80 minut, nikoliv 80 dní, jako jejich předchůdcům ze století devatenáctého.

Všechny aktuality

<<  Leden 2020  >>

Staň se sokolem

Už 150 let rozvíjíme tělo, ducha i mysl.

Chci vědět více