Česká obec sokolská

Ambasador Sokola Filip Langer
uspořádal kemp pro florbalisty

27. 07. 2020

Makej! To dáš! Slova, která se na Skillscampu ozývala nejčastěji. Akce sokolského ambasadora Filipa Langera proběhla v polovině července a český florbalový reprezentant tak splnil přání řadě talentovaných mladých hráčů, kteří si mohli vyzkoušet trénink s profesionály. Sjeli se na něj z celé republiky.

Do sportovního areálu v Soběslavi se sjelo pět desítek mladých hráčů ve věku 12–14 let, kromě sokolského ambasadora se jim věnovalo ještě dalších pět trenérů. Trénink byl rozdělený do dvou fází – dopoledne se všichni věnovali kondiční části a odpoledne pak rozvoji samotné hry.

„Většina mladých hráčů se tu vůbec poprvé setkala s rozborem videa. Při různých akcích jsme je natočili a později s nimi už sestříhané video rozebírali. Chtěli jsme, aby kluci poznali, jaké to je se připravovat v profesionálních podmínkách," říká Filip.

Filip 1

„Tento koncept jsem okoukal od hokejového brankáře Petra Mrázka. Objížděl spoustu kempů, kde byl jako host. Jenže klukům nestíhal nic pořádně ukázat. Děti chtěly podpisy, Petr se snažil vyhovět, ale praxe scházela. Tak udělal svůj vlastní kemp, kde se všem věnuje individuálně,“ odpovídá Filip na otázku, jak na tento nápad přišel s tím, že příští rok akci určitě zopakuje.

Kdo to letos nestihl, tady je video.

Filip 3

Generální partner