Česká obec sokolská

Český amatérský sport je třeba otevřít co nejdříve!
Prohlášení 5 střešních organizací

06. 04. 2021

Velice oceňujeme, že ve sportovních svazech a klubech sílí iniciativy k rychlému otevření českého sportu. První krok spočívající v otevření mládežnického organizovaného sportu s sebou nepřináší rizika a naopak může výrazně napomoci snížení zdravotních a psychických dopadů pandemie na českou mládež.

Starostka Sokola Hana Moučková spolu s předsedou Českého olympijského výboru Jiřím Kejvalem,  předsedou České unie sportu Miroslavem Janstou, starostou Orla Stanislavem Juránkem a předsedou Sdružení sportovních svazů Zděnkem Ertlem, podepsala Otevřenou výzvu iniciativy „restart amatérského sportu“. Podívejte se na znění celého dopisu

Dopis_předsedové 5 střešních organizací - restart sportu_04_2021

Následujících 5 argumentů jasně uvádí, proč je nutné co nejdříve otevřít český sport:

1) NEUDRŽITELNÁ FYZICKÁ A PSYCHICKÁ DESTRUKCE

Současná zdravotní situace je neudržitelná – děti tloustnou, mají psychické problémy, probíhá destrukce řádu, který zajišťoval vedle školy právě organizovaný sport. Za každý týden odkladu tvrdě zaplatíme.

2) SPORT BEZ RIZIKA

Venkovní bezkontaktní sportování mládeže s rozestupy není rizikové. Riziko přenosu je naprosto minimální, kluby a trenéři jsou schopni zajistit dodržování opatření. Umožnění venkovního organizovaného sportování nijak neohrozí otevření škol.

3) EVROPA NENÍ UZAVŘENA

V řadě evropských zemí děti po dobu pandemie organizovaně sportovaly a sportují, protože to není rizikové.

4) ZDIVOČELÉ AKTIVITY SKUPIN

Současné nekontrolované, „zdivočelé“ skupinové aktivity bez organizovaného dohledu či odborného vedení jsou zoufalou reakcí populace na plošný zákaz sportování. Umožnění kontrolovaného, organizovaného sportu pomůže situaci zlepšit.

5) PRAVIDLA, TESTY, TRENÉŘI

Bezpečné otevření s pravidly zlepší současnou situaci – děti budou antigenně testovány a budou pod dohledem trenérů.

Přečtěte si celou Otevřenou výzvu iniciativy „restart amatérského sportu“

Generální partner

Hlavní partner