Česká obec sokolská

ČOS připravila metodická videa pro středoškoláky
minisérii sledujte na YouTubu a Instragramu ČOS

22. 01. 2021

Česká obec sokolská vyslyšela výzvu České středoškolské unie a pomůže studentům správně se hýbat. Vznikla čtyři krátká videa určená právě této věkové skupině – tedy zejména středoškolákům, kteří mají už měsíce doma online výuku.

Videa se věnují protažení a uvolnění těla právě po celodenním sezení u počítače. „Zaměřili jsme se na protažení částí těla/partií, které jsou zejména špatným a dlouhým sezením nejvíce zatížené. Jednotlivé cviky mají předejít bolesti nebo tělo naopak uvolnit. Zároveň to může být možnost, jak vypnout hlavu a odpočinout si od učení,“ říká Alžběta Bendíková, metodička Ústřední školy, která cviky vymyslela a je zároveň průvodkyní miniseriálem.

Cviky jsou sestavené tak, aby je mohl cvičit každý student doma a nepotřeboval k tomu žádné speciální pomůcky. Jediné, co studenti potřebují, je trocha prostoru.

„Když si podle videa zacvičíte jednou, žádnou velkou změnu nepocítíte, ale když budete cvičit každý den deset minut, už se vám podaří tělo probudit a rozhýbat,“ říká Alžběta.

Videa budou k vidění na youtubovém kanále a na Instagramu ČOS a na Instagramu ČSU – vždy v neděli a ve středu. Začínáme už tuto neděli 24.1. v 18:00 – v prvním videu se studenti naučí protahovat.

Newsletter

Generální partner

Hlavní partner

Hlavní mediální partneři

PARTNEŘI

INSTITUCIONÁLNÍ PARTNEŘI

Oficiální dodavatelé