Do čela Sokola opět zvolena Hana Moučková
Výbor zvolil také nové Předsednictvo ČOS

26. 06. 2022

Do čela České obce sokolské byla zvolena pro již 5. funkční období Hana Moučková. Prvním místostarostou zvolili delegáti Martina Chlumského, který je dlouholetým ředitelem sokolské školy, místostarostou byl zvolen Miroslav Kroc. Jednatelem byl opět zvolen Josef Těšitel.

Do Předsednictva České obce sokolské byli zvoleni:

Martin Vlk, Martin Zuzaňák, Pavel Kramoliš, Jan Boris Uhlíř a Jiří Juřena.

Tajné hlasování se uskutečnilo v rámci 13. Sjezdu České obce sokolské v jejím sídle - Tyršově domě na Malé Straně v Praze.

Dlouholetá starostka České obce sokolské - první žena v čele této organizace, jež si letos připomíná 160 let od vzniku - Hana Moučková bude v řízení tohoto 150-ti tisícového spolku pokračovat již 5. volební období.

„Musíme se vypořádat s rostoucími cenami energií, které jsou pro provozování sokoloven a sportovišť nepostradatelnou komoditou. Intenzivně vyjednáváme o tom, aby stát podpořil spolky a svazy a zajistil tak možnost sportování pro široké masy tak, jak bylo slibováno v programovém prohlášení vlády. Kromě toho se musíme také vypořádávat s úbytkem členů po covidových restrikcích, takže následující období bude - řekla bych - poněkud složité,“ řekla po zvolení Hana Moučková.

Poděkovala všem, kdo ji volili a těší se na další spolupráci. „Máme před sebou hodně práce, už začínáme vše připravovat k XVII. všesokolskému sletu, který by se měl uskutečnit v létě roku 2024. Počet hlasů, které jsem dostala, beru jako závazek, se kterým se budu snažit nakládat s pokorou, tak jako dosud,“ řekla Hana Moučková.

V čele mužských složek Sokola pokračuje náčelník České obce sokolské Petr Svoboda, novou náčelnicí je Eva Řibřidová. Novým předsedou odboru sportu je Jan Haupt, který nahradil dlouholetého předsedu Petra Syrového, který se rozhodl už nekandidovat. Vzdělavatelem ČOS byl opět zvolen Michal Burian. Volby valných hromad programových útvarů, které takto rozhodly již před nějakou dobou, potvrdil dnes na svém 1. jednání obměněný Výbor ČOS.