Česká obec sokolská

Nová opatření v důsledku zhoršení
situace v souvislosti s COVID-19

24. 07. 2020

Vláda ČR v reakci na zhoršení epidemiologické situace v ČR v důsledku šíření nemoci COVID 19 přijala nová opatření, která se dotýkají také organizace sportovních, kulturních a společenských akcí včetně dětských táborů!

Na základě datových podkladů o vývoji epidemie covid-19 a doporučení epidemiologů dochází od soboty 25. července k zavedení povinnosti nosit roušku na všech vnitřních organizovaných hromadných akcích nad 100 osob a od pondělí 27. července se snižuje maximální počet lidí na vnitřních hromadných akcích na 500 osob. Pořadatelé budou moci zpřístupnit nanejvýš 5 sektorů, každý pro maximálně 500 osob.

Kromě těchto celoplošných opatření existují ještě další, která jsou uplatňována místně podle aktuální situace. V současné chvíli jsou nejpřísnější v Moravskoslezském kraji.

Více informací o protiandemických opatřeních najdete například na stránkách Ministerstva zdravotnictví ČR.

Generální partner

Generální partner projektu