Sokol Jihlava
inspirativní jednota

29. 07. 2020

Když rozkliknete facebookový profil jihlavské primátorky Karolíny Koubové, narazíte na tento post: „Jihlavská jednota je inspirativní, učící se organizace, plná elánu a skvělých lidí. Jsem pyšná na to, že mohu být její součástí.“ Primátorka oblečená do sokolského trička je pro jednotu jistě velkou výhodou, v Sokolu Jihlava si ale podporu, nejen města, rozhodně zaslouží.

V čele jednoty stojí mladí lidé, kteří prací pro Sokol nejen žijí, ale mají i skvělé nápady. Mezi nimi náčelnice Tereza Benáková a místostarosta a zároveň náčelník Tomáš Nosek. Ona vede v Jihlavě velmi populární oddíl nového cirkusu, který dokáže, díky online rezervačnímu systému, zaplnit za pouhé dvě hodiny. On zase stojí za vznikem Fungymu. Cvičení pro několik věkových kategorií navštěvuje skoro polovina členů jihlavského Sokola.

Sokol Jihlava

Momentálně chystají představení na oslavu Památného dne sokolstva. To loňské mělo ve městě obrovský úspěch.

Sokol Jihlava PDS

Víc se o této bezesporu inspirativní jednotě dozvíte v zářijovém čísle časopisu Sokol. Tak si ho nezapomeňte pořídit. Předplatné ZDE.