Sokol a Český olympijský výbor otestují vaši zdatnost
Zkuste cviky ze Sokolského odznaku zdatnosti

15. 09. 2020

Zaregistrujte se na internetu a otestujte svou fyzickou kondici. Odznak všestrannosti Českého olympijského výboru nabízí celkem dvanáct disciplín z toho tři sokolské (z připravovaného Sokolského odznaku zdatnosti), a je jen na uživatelích, které z disciplín si vyberou a kolik jich zvládnout. Hodnotu výsledku lze kdykoli přepsat či vymazat.

Pro získání odznaku je nutné splnit deset disciplín. Prvních devět je povinných, desátá je volitelná.

„K testům Odznaku všestrannosti jsou připojeny i tři testy sokolské. Varianta systému pro Sokol se aktivuje po zadání speciálního kódu sokol2020,“ říká Pavel Tichý, metodik Odboru všestrannosti ČOS.

Stránky budou spuštěny v rámci Evropského týdne sportu, jehož součástí je letos i Sokol spolu v pohybu a který proběhne 23. – 30. září.

„Třemi sokolskými testy jsou angličáky, které prověří hlavně vytrvalost, zachycení padajícího předmětu, kde se testuje rychlost reakce a cvičební sestava s tyčí, která je náročná na celkovou obratnost a pohyblivost našeho aparátu,“ říká Pavel Tichý.

ČOV

Registrace ZDE.