Sokol roku 2019
vyhlášení ankety už 23. září

26. 08. 2020

15 unikátních cen pro 15 vítězů tradiční sokolské ankety. Všichni kovoví sokolové jsou už v Tyršově domě a čekají na slavnostní vyhlášení. Letos cenu nedostanou jen sportovci, trenéři a družstva. Nově se budou rozdávat i mezi nejlepší cvičitele a kolektivy, nebo za kulturní či vzdělavatelský počin.

Cena váží i s podstavcem téměř pět kilo a že není snadné ji držet dlouho ve vzduchu, si vyzkoušel během focení i její autor Jakub Flejšar. Sochař a trenér olympijské vítězky Evy Samkové navrhl sokola o výšce 25 centimetrů a rozpětím křídel téměř půl metru. Přesně podle jeho požadavků ji vyrobila chomutovská firma ZHM Kovovýroba Dvořák.

Foto1

„Vzhledem k tomu, že se každá socha skládá ze čtyřiceti kousků, myslím, že u toho patnáctého sokola mě už neměli moc rádi, ale zvládli to perfektně,“ říká Flejšar.

Foto4

Seznam nominovaných sokolů najdete zde:

Nominace nejlepších výkonnostních sportovců

Nominace nejlepších cvičitelů

Nominace kulturních a vzdělavatelských počinů