Sokolovna v Lužici se stala centrem pomoci
Spolkové centrum obce se mělo v neděli slavnostně otevřít

25. 06. 2021

Sokolové jsou připraveni pomoci, je však potřeba vyčkat na požadavky zasažených obcí. Vedení ČOS je připraveno případné požadavky a nabídky sokolské pomoci koordinovat.

Jako zázrakem se ničivé tornádo v Lužici vyhnulo zcela čerstvě zrekonstruované sokolovně. V obci se těšili na nedělní slavnostní otevření, místo toho se sokolovna otevřela všem už ve čtvrtek večer a poskytla přístřeší pro ty, kteří o to své přišli.

Paradoxem je, že se v obci těšili na neděli, kdy měla být sokolovna slavnostně otevřena. Reportáž z opravené sokolovny si můžete prohlédnout na tomto linku

Vedení České obce sokolské je v kontaktu se starostou T. J. Sokol Lužice i se starostou obce a zjišťuje, jak lze pomoci. Zároveň se již hlásí sokolové, kteří chtějí jet pomáhat. Například členové T. J. Sokol Valašské Meziříčí. Jsou připraveni vyslat autobus dobrovolníků.

„Nechtěla jsem věřit tomu, že tyto apokalyptické záběry jsou z naší země. Kontaktovala jsem některé sestry a bratry na jižní Moravě, jestli jsou v pořádku. Zjišťujeme aktuální potřeby a pomůžeme podle toho. Samozřejmě jsme připraveni koordinovat pomoc našich členů,“ řekla starostka České obce sokolské Hana Moučková.

Zároveň vyzývá členy Sokola, aby - v případě - že mohou pomoci - darovali peníze na konto nadace Via, kde je v tuto chvíli již přes 30 milionů korun.

Prostřednictvím portáu Darujme můžete přispět. Link je zde

Případně si stránku projektu můžete načíst pomocí QR kódu.

QR kód pomoc Nadace Via_Tornádo