Česká obec sokolská

Sokolský běh republiky pomáhá!
Mladý sokol Adam získal 100 000 Kč na rehabilitace

23. 11. 2021

V úterý 23. listopadu byl v Tyršově domě na předán šeku na 100 000 Kč mladému sokolovi Adamovi s maminkou, kteří dorazili z Jablonce nad Nisou. Čtrnáctiletý Adam totiž trpí dětskou mozkovou obrnou, která ho omezuje v pohybu. Sport přitom miluje a přál by si sportovat co nejvíc.

Proto mu účastníci Sokolského běhu republiky v rámci registrací přispívali – a snaha se vyplatila. Spolu s příspěvkem od České obce sokolské a marketingového partnera akce Raul! získala rodina na nákladné rehabilitační aktivity celých 100 tisíc Kč. Adam trpí dětskou mozkovou obrnou, ale i přesto od malička holduje pohybu, co mu zdraví dovolí, a účastní se rád všech aktivit pořádaných jabloneckým Sokolem.

V rámci všech 48 letošních závodů Sokolského běhu republiky se od účastníků vybralo celkem 74 050 Kč, k tomu přidala Česká obec sokolská dar 10 000 Kč a k zaokrouhlení pak dodal částku 15 950 Kč marketingový partner.

„Maminka s Adamem jsou úžasní a je obdivuhodné, jak se perou s nepřízní osudu. Jsem přesvědčena, že tato pomoc - přes náš projekt Sokolský běh republiky, jde správným směrem. Jen mohu tlumočit jejich díky směrem k organizátorům všech běhů a především běžcům, co přispěli," řekla po setkání starostka České obce sokolské Hana Moučková.

„Máme obrovskou radost, že můžeme Adamovi předat takto krásnou částku,“ říká Marek Tesař, iniciátor Sokolského běhu republiky z České obce sokolské. „Se závody se snažíme nejen oslavit založení naší vlasti, ale i pomáhat potřebným, což se podařilo letos, stejně jako v předcházejících ročnících.“

Adam je i přes svůj vážný hendikep aktivním sportovcem. Se svým postižením se on i jeho statečná maminka Hanka vypořádávají dobře, k čemuž jim pomáhá právě i aktivní styl života. „Se Sokolským během republiky každoročně pomáháme bratrům a sestrám v nouzi, letos jsme vybrali Adama, který k účinné rehabilitaci příspěvek potřebuje,“ dodává starosta pořadatelského T. J. Sokol Čertovka, Martin Duka.

Adam rehabilituje v libereckém centru Sarema, které poskytuje speciální neurorehabilitační léčbu, díky které se zotavuje po náročné operaci dolních končetin, kterou prodělal v září. Léčba je však velmi nákladná a právě díky příspěvku ze Sokolského běhu republiky si ji může Adam s maminkou dovolit.

Děkujeme všem, kteří s námi na Sokolském běhu republiky pomáhají!

Fotky a videa

Generální partner