Zítra začínají OH v Tokiu
Fanděte sokolským olympionikům

22. 07. 2021

Šermíř Alexander Choupenitch, běžci Barbora Malíková a Michal Desenský, gymnasta David Jessen a vzpěrač Jiří Orság - to je pětice skvělých sokolských sportovců, která se představí v japonském Tokiu. Držme jim společně palce, ať předvedou, co v nich je!

Alex Choupenitch

Nejlepší český fleretista, člen Sokola Brno I a také sokolský ambasador se do Tokia probojoval jako první letos v dubnu, i když v posledním možném kvalifikačním turnaji. Ten ale vyhrál a Alex se už těší na svou druhou olympijskou účast.

O svých cílech mluvit nechci, teď je nejdůležitější, abych byl maximálně připravený. Samozřejmě chci všechny potrápit. Člověku, co vyhraje, to prostě ten den musí do sebe všechno zapadnout. Moc se na ten turnaj těším,“ řekl Alex na tiskové konferenci krátce před svým odletem do Japonska.

Alex Choupenitch a Sokolík Pepík_odlet na Olympiádu

Do Tokia ale neodcestoval sám. Společnost mu dělá sokolík Pepík - maskot projektu Se Sokolem do života. Stejného maskota dostali všichni členové Sokola, kteří do Tokia letí.

Barbora Malíková

Skvělá česká čtvrtkařka, která ve svých 19 letech drží dva juniorské rekordy - v běhu na 400m a 800m. Členka Sokola Opava a zároveň i sokolská ambasadorka zaběhla na letošním Mistrovství ČR osobní rekord a stala se královnou šampionátu. Čas 51,23 pro ni znamenal letenku do Tokia. Skvělý čas zopakovala i na pozdějším ME v Tallinnu a přivezla bronz. Formu tedy Bára rozhodně má!

Jiří Orság

Na svou už třetí olympiádu jede i nejlepší český vzpěrač Jiří Orság ze Sokola Karolinka. Ve svých dvaatřiceti letech je nejzkušenějším borcem v sokolské partě. Závodit bude v supertěžké váhové kategorii nad 109 kg.

Jiří Orság se sokolíkem Pepíkem

David Jessen

O nominaci gymnasty ze Sokola Brno I se spekulovalo měsíce. Tomu sice postup unikl v kvalifikačních bojích o vlásek, ale stal se prvním náhradníkem a nakonec to vyšlo. „Olympiáda je něco naprosto specifického. Ve světě sportu není jiná akce, na kterou byste se připravovali čtyři roky. Je to hodně dlouhá doba, během které se může stát cokoli. Reprezentovat na OH je skvělý pocit, který nezažije každý sportovec. Na hrách v Riu jsem byl velmi pyšný, že můžu bojovat v barvách Česka," říká David.

Michal Desenský

Člen Sokola Hradec Králové se stal posledním sokolským kvalifikantem. V Tokiu si zaběhne štafetu 4x400 metrů. „Naší snahou bude překonat český rekord, ale uvidíme, co se stane. Určitě pro to uděláme maximum," řekl Michal pár dní před odletem.

Všem držíme pěsti k co nejlepšímu umístění.