Sokolský zpravodaj znovu na obrazovkách ČT Sport / 24.05.2019

Dobrá zpráva z Kavčích Hor - Česká televize obnovila vysílání Sokolského zpravodaje. Stejně jako v loňském roce tak budou mít diváci ČT Sport možnost získat informace o nejdůležitějších událostech a zajímavých osobnostech sokolského hnutí.

Sokolský zpravodaj je vysílán premiérově vždy v sobotu dopoledne na ČT Sport, kde budou v průběhu týdne zařazeny i reprízy pořadu. Ihned po premiéře se na pořad můžete podívat i v internetovém archívu ČT na adrese www.ivysilani.cz, případně přes odkaz na facebookovém profilu České obce sokolské.

„Je to skvělá zpráva. Takový prostor jsme v televizi v mezisletovém období nikdy neměli! Věřím, že se dokážeme zajímavě představit veřejnosti, ale také, že se my sokolové dozvíme víc o sobě navzájem,“ uvedla starostka České obce sokolské Hana Moučková.

Pořad vzniká v osvědčeném „sokolském týmu“ ČT Sport vedeném dramaturgem a komentátorem Jakubem Bažantem. Tento tým vyráběl Sokolský zpravodaj vloni a podílel se i na vysílání České televize z XVI. všesokolského sletu.

„Myslím, že si sokolové takový pořad zaslouží, především ti, kteří bez nároku na jakoukoliv odměnu vytváří sokolskou činnost v jednotách v malých obcích. A mám radost, že sokolská témata oslovují i náš redaktorský tým,“ pochválil Jakub Bažant redaktorky Veroniku Mackovou, Markétu Svozilovou a Markétu Srbovou.