Česká obec sokolská se loučí se sportovní legendou Zdeňkem Remsou / 25.06.2019

V sobotu 22. června 2019 opustil sokolské řady bratr Zdeněk Remsa – člen Sokola Studenec, sportovní legenda ČOS.

Zdeněk Remsa (* 29. prosince 1928, Horní Branná) je bývalý československý lyžař, skokan na lyžích. V letech 1947–1960 byl členem reprezentačního družstva skokanů na lyžích. Byl účastníkem Zimních olympijských het ve Svatém Mořici 1948, kde skončil na 20. městě. Po skončení aktivní kariéry působil jako trenér. Zdeněk Remsa byl trenérem zlaté skokanské generace – Jiřího Rašky - zlatého na OH 1968, Daliborem Motejlkem, Josefem Matoušem nebo Zbyňkem Hubačem. Zavedl nové tréninkové metody, uměl být na své svěřence ras, ale zároveň v pravou chvíli odlehčit atmosféru.

Za celoživotní činnost v oblasti sportu obdržel Zlatý olympijský řád. Na loňském XVI. všesokolském sletu - při programu Sokol Gala - byl vyhlášen sokolskou sportovní legendou.

Bratr Zdeněk Remsa byl od roku 1934 člen Sokola Studenec, své členství v jednotě obnovil v roce 1990.

"Ve vzpomínkách členů Sokola Studenec bude bratr Remsa stále žít jako veselý a kamarádských, vždy ochotný podělit se s námi o své zkušenosti," říká starosta Sokola Studenec bratr Jaroslav Hák. "K Sokolu Studenec měl mimořádný vztah - často vzpomínal, že v dětském věku v naší jednotě začínal se sportem, zdůrazňoval, co mu dala pro jeho budoucí sportovní kariéru sokolská všestrannost."