Využijte nabídku S-energie a ušetřete na fakturách za odběr elektřiny a plynu / 11.09.2019

Neplaťte víc, než musíte. To je smysl sokolského projektu, určeného nejen jednotám, ale i jednotlivcům. Víme, že orientovat se v cenách a nabídce energetických společností je extrémně složité. Cenová kalkulačka na webu S-energie dokáže vaše současné smlouvy vyhodnotit a případně nabídnout levnější řešení.

S-energie je společný projekt Sokola a Skauta. Vychází z obdobného skautského projektu, který za několik let přinesl již více než 15 000 uživatelům levnější energie a dlouhodobě patří podle objektivních hodnocení k nejlevnějším poskytovatelům energetických služeb na českém trhu. Dodavatele energií vybírá každé dva roky ve výběrovém řízení a díky tomu dosahuje nejen výhodných tarifních cen, ale i obchodních podmínek bez běžných pokut a poplatků. Stejnou cestou jde i projekt S-energie.

Jak to funguje?

Pokud jste nový odběratel energie, je vše jednoduché. Stačí se přihlásit na stránkách www.s-energie.cz a kontaktní centrum S-energie pošle nabídku. Většina jednot, firem nebo domácností ale platnou smlouvu o odběru plynu nebo elektřiny má. Pro ně je na stránkách připravená Cenová kalkulačka. Pokud v ní vyjde, že je nabídka S-energie výhodnější, stačí se podle pokynů zaregistrovat na stránkách. S-energie pak ohlídá, kdy současná smlouva doběhne, zařídí výpověď u původního poskytovatele a přechod k novému poskytovateli s výhodnějším tarifem.

Pozor, vůbec to ale neznamená, že vaše současná smlouva nemůže být výhodnější. Česká obec sokolská na jaře 2019 S-energii vyzkoušela na vzorku 10 sokolských jednot, které si nechaly své současné smlouvy ohodnotit. Zhruba polovina z nich měla s dodavateli energií domluvenou cenu lepší, než jsou nabízené tarifní ceny S-energie. Pro druhou polovinu sokoloven by však přechod znamenal úsporu až desítek tisíc korun ročně. Rozhodně tedy platí, že pokud nemáte vyjednanou speciální cenu energií, stojí za to si na webu S-energie spočítat, zda se vám změna vyplatí.

Pro sokolovny, firmy i domácnosti

S-energie není určena jen pro župy a sokolské jednoty, ale i pro sokolské i nesokolské domácnosti nebo například i firmy. V S-energii se lze přihlásit k odběru elektrické energie, zemního plynu či obojího.

Jak vstoupit do S-energie

Vše funguje přes webové stránky www.s-energie.cz, kde je detailně popsán postup a kde najdete i kontaktní údaje pro případ, že byste potřebovali osobní konzultaci.

Nejprve je tedy potřeba si spočítat, zda se přechod k S-energii vyplatí. Do Cenové kalkulačky zadáte údaje o svém současném tarifu, který najdete ve výpisech od svého dodavatele. Kalkulačka vám poté spočítá případnou úsporu a vy můžete posoudit, zda se vyplatí do změny jít.

Pokud ano, je potřeba se přihlásit v odkazu Přihláška do programu. Kromě povinných osobních údajů je důležité zkontrolovat, zdali je v uvedeném seznamu zmíněn váš současný dodavatel energií. Pokud ho ve výpisu formuláře naleznete, nemusíte dělat nic dalšího. V opačném případě zde máte kolonku pro ruční vepsání. Tento krok je důležitý z toho důvodu, že zprostředkovatelská firma Občanům, s.r.o., potřebuje k případnému zařízení vašeho převodu do S-energie vaši plnou moc k náležitým operacím, které se týkají vyvázání smlouvy s vaším aktuálním dodavatelem energie a zařízením nové smlouvy. Důležité je také nahrát dokumenty vztahující se k vaší stávající smlouvě/smlouvám, tedy poslední vyúčtování služeb energií a smlouvu se stávajícím dodavatelem.

Po vyplnění a odeslání formuláře vám přijde na váš email zpráva, která potvrdí úspěšné vytvoření žádosti o vstup do projektu. V příloze emailu naleznete také plnou moc, kterou je potřeba vytisknout ve dvou kopiích, podepsat a poslat poštou na adresu společnosti Občanům, s.r.o.

Po doručení plné moci může proces převodu začít. Občanům, s.r.o., za vás zařídí výpověď od stávajícího dodavatele, to může trvat ze zákona až 3 měsíce. Pokud jste u stávajícího dodavatele vázáni delším závazkem, systém za vás tento závazek pohlídá a k S-energii vás přihlásí, jakmile to bude možné. Jakmile dojde k výpovědi, přijde vám nová smlouva s rozpisem zálohových plateb. Jednou ročně vám pak přijde vyúčtování.