PŘEBORY ČOS 2020 VE VOLEJBALE MUŽŮ A ŽEN LIGOVÝCH DRUŽSTEV OPĚT ÚSPĚŠNÉ. / 16.01.2020

První víkend v novém roce 4.-5.ledna se opět uskutečnily Přebory ČOS mužů a žen. Do choceňských hal (ZŠ Sv. Čecha a VK Choceň) se sjelo osm nejlepších sokolských ženských týmů a osm týmů v kategorii mužů v čele s dlouhodobě nejlepším týmem v soutěžích ČVS z Dobřichovic a lídrem I. ligy Bučovicemi. Poprvé se podařilo dohodnout účast nejznámějšího rakouského SOKOLA z Vídně, kteří hrají nejvyšší rakouskou soutěž „bundesligu“. A je to skvělé navázání kontaktů nejenom sportovních, ale i společenských.

Turnaj žen byl stejně jako turnaj mužů rozdělen do dvou základních skupin, které se odehrály v první hrací den. Již po prvním hracím dni se rýsovali favorité v obou kategoriích a kupodivu na turnaji žen to nebyli zástupci naší nejvyšší soutěže, extraligy.

V ženském turnaji to byla především družstva SOKOLA Nusle a SOKOLA Brno - Juliánov, v kategorii mužů po sobotních utkáních postupovali z prvních míst družstva SOKOLA Bučovice a SOKOLA Dobřichovice. Čtyřčlennou společnost hrající o přeborníka ČOS pro rok 2020 na turnaji mužů doplnila družstva z Brna a Velkého Meziříčí, na turnaji žen pak SOKOLA Šternberk a Hradce Králové. V tomto dni byl bojům přítomen i předseda volejbalové komise ČOS br. Milan Džavoronok, který vedl i večerní schůzku komise v prostorách sportovní haly.

V neděli se hrála vyřazovací kola a závěrečné boje o Přeborníka ČOS 2020. V mužské části se potkala v boji o Přeborníka dvě nejlepší družstva na tomto turnaji. Nakonec zvítězili bučovičtí Sokolové nad Sokoly z Dobřichovic. V ženské části turnaje překvapivě, ale zcela zaslouženě, vyhrála děvčata z brněnského Sokola Juliánov, která si poradila se Sokolkami z Nuslí.

Po závěrečných zápasech, kterých se po oba dny zúčastnilo šestnáct družstev, bezmála 170 volejbalistů, odehráno bylo přes 40 zápasů, proběhlo slavnostní vyhlášení výsledků a byly předány první přebornické tituly ve sportovních odvětvích v ČOSv letošním roce.

Vyhlášení a předání cen provedli dlouholetí členové, bratři Petr Syrový předseda OS ČOS a člen výboru ČOS, Lubomír Vašina, starosta Sokola Česká Třebová II, ředitel Přeborů ČOS a člen volejbalové komise OS ČOS a hlavní rozhodčí Kamil Renčín. Opět se ukázal smysl této povedené akce, kde se po roce opět setkali naši nejlepší volejbalisté a družstva. Turnaj proběhl za výborné sportovní a společenské atmosféry a je potřeba poděkovat všem, kteří tento turnaj opět organizačně zvládli - ať už samotní organizátoři, rozhodčí, vedení hotelu Peliny a hal. Všichni přítomní jim na závěrečném vyhlášení vysekli parádní aplaus.

Přebory ČOS ve volejbale mužů a žen se pořádají od novodobého založení Sokola po roce 1990. V drtivé většině měl pořadatelství této vrcholné akce na starosti českotřebovský Sokol II a jeho oddíl volejbalu. Organizačně schopná jednota a oddíl volejbalu okolo zkušeného trenéra a dlouholetého sokolského činovníka a organizátora mnoha sportovních akcí Lubomíra Vašiny byla a je vždy zárukou vysoké kvality konaných Přeborů ČOS. V posledních letech se ustálily Přebory mužů a žen ve společném termínu (první lednový víkend) a místě (sportovní haly v Chocni). Využívá se tak nejenom výborných utkání mezi extraligovými a ligovými družstvy, ale také společenských setkání jak sportovců, tak funkcionářů ze všech sokolských úrovní.

Výsledky Přeborů ČOS 2020:

ŽENY:

• 1. T. J. SOKOL Brno – Juliánov Přeborník ČOS 2020