Kulturní soubory

Přehlídky sokolských kulturních souborů

Česká obec sokolská pravidelně pořádá přehlídky sokolských kulturních souborů. Každý rok probíhají dvě přehlídky. Naposledy se jednalo v roce 2016 o IX. národní sokolskou přehlídku pěveckých sborů v Boskovicích a Praze a VI. národní přehlídka sokolských folklorních souborů ve Slatiňanech,v roce 2017 o X. národní přehlídku sokolských divadel v Lázních Toušeni, na které byl vybrán divadelní soubor pro XVI. všesokolský slet a VIII. celostátní přehlídka sokolských loutkových divadel v Přerově. Na zvýrazněných odkazech si můžete přečíst články o těchto přehlídkách, které vyšly v jednotlivých číslech časopisu Sokol.

V roce 2019 proběhlo:

XI. národní přehlídka sokolských divadel v Lázních Toušeni (27. a 28. 4. 2019, 18. a 19. 5. 2019 a 8. 6. 2019)

IX. celostátní přehlídka sokolských loutkových divadel v Přerově (10. až 12. 5. 2019)

V roce 2020 nás čekají:

• přehlídka sokolských pěveckých souborů 25. 4. 2020 v Boskovicích
  • přehlídka sokolských folklorních souborů 16. 5. 2020 v Martínkově

Účast na přehlídce je bez nároku na honorář, ČOS hradí dopravu a ubytování.

POKYNY PRO PŘIHLÁŠENÉ SOUBORY

Kulturní činnost v ČOS reprezentují sokolové v amatérských folklorních, divadelních a loutkových souborech, pěveckých a hudebních sborech, členové zabývající se historickým šermem a přiznivci dalších kulturně-společenských kroužků. Každý rok Vzdělavatelský odbor pořádá dvě přehlídky, kam se sjedou vybrané soubory z celé České republiky a reprezentují sokolskou uměleckou činnost.

Přehled všech souborů s kontakty najdete v aktuální brožurce.

Založili jste nový soubor, nebo byste chtěli poupravit informace v brožurce? Vyplňte prosím tento formulář.