Mistryně světa v rope skippingu okouzlila Libochovice / 06.02.2018

Show na světové úrovni zažili minulý víkend diváci v Libochovicích. Díky úsilí vedoucích rope skipping teamu Sokolu Libochovice zavítala do města několikanásobná mistryně světa a Evropy v rope skippingu, artistka a semifinalistka soutěže Československo má talent Adrienn Banhegyi z Maďarska.


O úvod jejího vystoupení se postarali „domácí“ – Baletní škola Elsa, mažoretky Libochovice a samotný rope skipping team Libochovice. Adrienn Banhegyi pak okouzlila všechny přítomné mimořádnými výkony ve stále ještě poněkud netradiční disciplíně. Rope skipping by se dal popsat jako „skákání přes švihadlo na vrcholové sportovní úrovni“, často na pomezí akrobacie.

Show pro veřejnost zahájila krátká vystoupení Baletní škola Elsa, mažoretek Libochovice a samotného rope skipping teamu Libochovice. Pak předvedla své umění několikanásobná mistryně světa a Evropy ve skákání přes švihadlo, artistka a také semifinalistka Československo má talent, Adrienn Banhegyi.

Kromě exhibice pro veřejnost Adrienn vedla i workshop pro místní malé sportovkyně. Ty jsou velmi úspěšné v celorepublikovém měřítku – na posledním mistrovství České republiky v rope skippingu obsadila v kategorii 9–11 let 2. místo Michaela Šifaldová, tým „Tygrů“ libochovického Sokola získal třetí místo a další jeho tým, „BEMAKE“, získal 2. místo. Stříbro získali i skokané v disciplíně long rope.

Fotografie z víkendové akce najdete zde: http://bit.ly/2DGUlHH, video tady: http://bit.ly/2nM6ft3