Sokolská městská hra

Při příležitosti 156 let od založení Sokola spouštíme Sokolskou městskou hru, která vás provede významnými místy spjatými s dějinami Sokola. Hra vznikla v roce 100. výročí republiky a XVI. všesokolského sletu v Praze.

OBECNÉ INFORMACE KE HŘE

Sokolská městská hra je určena pro hráče starší 15 let. Hra začíná v Praze u budovy T. J. Sokol Královské Vinohrady. Jedná se o hru, při které se pomocí řešení hravých šifer a rébusů budete pohybovat po tematických stanovištích v centru Prahy. U sokolovny vyluštíte první šifru, která vám určí další stanoviště. A tak pořád dokola, až se dostanete do cíle. Šifry jsou lehké obtížnosti a tématicky laděné ke vzniku republiky a k Sokolu. U každého stanoviště máte historické okénko vážící se k navštívenému místu. Hra je omezena na 10 týmu za měsíc. Přehled obsazenosti.

JAK SE PŘIHLÁSIT?

1) Vytvořte tým složený z 2–4 členů s tím, že alespoň jeden z týmu musí být členem Sokola, mít průkazku a řádně zaplacené příspěvky na rok 2018.

2) Zvolte si termín hry alespoň 5 pracovních dní dopředu.

3) Vyplňte přihláškový formulář

Do pěti dnů vám přijde voucher na hru, kde se dozvíte číslo týmu a kód týmu, bez kterých nelze hru hrát.

JAK ZAČÍT HRÁT?

Až se přihlásíte a přijde vám voucher na hru, ve vámi zvolený termín a čas si s voucherem dojděte pro herní obálku, kterou vám vydají na základě voucheru na vrátnici T. J. Sokola Královské Vinohrady. Na obálce jsou informace ke hře, které si důkladně prostudujte a seznamte se s návodem.

CO KE HŘE POTŘEBUJETE?

• nabitý mobilní telefon nejlépe s přístupem na internet, ale lze hrát i bez toho
  • psací potřeby (tužka, guma)
  • dále se může hodit průhledná psací fólie, zápisník, tvrdé desky jako podložka, přenosná židlička. Pokud plánujete hru ve večerních hodinách tak čelovka, či jiný zdroj světla.
  • teplé či nepromokavé oblečení v závislosti na počasí

ČASTO KLADENÉ DOTAZY:

Co se stane, když se mi nepodaří šifru vyluštit?
Nic se neděje. Nejprve si můžete SMSkou nechat zaslat nápovědu k šifře a pokud stále nevíte, jak na to, můžete si nechat zaslat SMSkou i řešení a jít na další stanoviště.

Mohu využívat při hře MHD?
Ano, můžete, ale většinou bude efektivnější dojít na další stanoviště pěšky.

Potřebuji si obstarat ke hře mapu Prahy?
Ne, mapa je ve startovní obálce.

Co když nikdo v týmu nemá chytrý telefon?
Nevadí, hra se dá hrát i jen přes posílání SMSek.

Kdy mohu hru hrát?
Hru můžete hrát po celý den sedm dní v týdnu, ale její start vám doporučujeme naplánovat do 19:00.

Sokolská městská hra – zpětná vazba

Hráli jste sokolskou městkou hru? Zanechte nám několik postřehů a ohodnoťte šifry vyplněním zpětnovazebního dotazníku.

V případě dalších dotazů se ptejte na e-mailu: kpohlova@sokol.eu.