Noc sokoloven – Tyršův dům

Tyršův dům České obce sokolské je sídlem této organizace a najdete ho na adrese Újezd 450, PRAHA 1.

Tento dům, jehož počátky sahají do středověku a za svou existenci si prošel několika přestavbami a přístavbami, se veřejnosti otevře 22. září 2017 mezi 17 a 22 hodinou.

Jak se k nám dostanete:
Tramvají č. 12, 20, 22, 15 na zastávku Hellichova
Vstupů do areálu je víc. Buď můžete jít z ulice Újezd průchodem k první vrátnici nebo na velké nádvoří z ulice Všehrdova či přímo z Kampy. Přes velké nádvoří se dostanete na druhou vrátnici a na výstavu a večerní koncert Modré Synkopy v Michnově paláci.

V 11:00, 15:00 a 17:00 proběhnou komentované prohlídky Tyršovým domem.

Ve 21:00 se vystoupá na střechu tělocvičny, kde je krásný výhled na Prahu. Maximální počet účastníků na jednu prohlídku nebo výstup je 30 lidí. Chcete-li si být jisti, že se do tohoto počtu vejdete, můžete si místo rezervovat vyplněním této přihlášky.  Na tomto odkazu je možné si zrušit již rezervované místo. Sraz je na vrátnici č. 1.

Mezi 17 a 18:30 hodinou budou v prostoách Tyršova domu probíhat zajímavé workshopy.

Od 17 do 18:30 hodin budou v prostorách Tyršova domu probíhat zajímavé workshopy.

1) Historický šerm – lektorující oddíl užívá dobové jméno – Manus Regis. Seznámí vás se základními technikami a šermířskými školami. Workshop proběhne na galerii nad tělocvičnou.

2) Trampolíny – přijďte si s dětmi zaskákat do velké tělocvičny Tyršova domu.

3) Karate – přemýšlíte, že byste zkusili toto bojové umění? Vyzkoušet si je můžete v tělocvičně T3.

Na všechny workshopy je potřeba sportovní nebo pohodlné oblečení a obuv do tělocvičny, na trampolíny ponožky!

Od 18:30 ve velké tělocvičně proběhne komentovaná přehlídka činnosti Sokola Kampa Praha.

Ve 21:00 se vystoupá na střechu tělocvičny, kde je krásný výhled na Prahu.

Bazén zdarma

Po celou dobu programu  od 17 do 21 hodin je zdarma plavání pro veřejnost v bazénu Tyršova domu, který je dlouhý 25 m. Vstup do bazénu je limitován počtem lidí, místo si můžete rezervovat.

Přehled obsazenosti bazénu

Swingová Modrá Synkopa

Od 20:00 navštivte v krásných barokních prostorách Michnova paláce koncert swingové formace Modrá Synkopa

V průběhu večera zjistěte zajímavé informace o českých dobrovolnících v srbském vojsku během první světové války a zasoutěžte si o knihu.

Navštivte panelovou výstavu v Michnově paláci, kterou nám zapújčila Československá obec legionářská.

Soutěž o permanentky do bazénu

Proběhne soutěž o permanentky do bazénu a o nově vydanou knihu o Tyršově domě Zrození z ruiny, kterou si můžete zakoupit i v prodejně ČOS u první vrátnice.